تقویت زیرساخت‌های گردشگری در نیکشهر موجب رونق صنعت توریسم در جنوب استان می‌شود گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: تقویت زیرساخت‌های گردشگری در نیکشهر و معرفی ظرفیت‌های این منطقه موجب رونق صنعت توریسم در جنوب استان می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: تقویت زیرساخت‌های گردشگری در نیکشهر و معرفی ظرفیت‌های این منطقه موجب رونق صنعت توریسم در جنوب استان می‌شود.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۲۵۸ بازدید

تقویت زیرساخت‌های گردشگری در نیکشهر موجب رونق صنعت توریسم در جنوب استان می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نیکشهر اظهار کرد: وجود ظرفیت‌های گوناگون گردشگری و توان محیطی بالقوه در شهرستان نیکشهر می‌تواند این شهرستان را در آینده‌ای نزدیک به یکی از قطب‌های گردشگری استان تبدیل کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: اجرای طرح‌های خلاقانه و نوین در گردشگری با توجه به انسان‌محور بودن آن ، علاوه بر جذابیت برای مسافران می‌تواند نویدبخش توسعه در صنعت توریسم باشد.

وی ادامه داد: نگاه عملیاتی و برنامه‌ریزی فرابخشی در نیکشهر که در قلب استان قرار دارد می‌تواند منجر به رونق گردشگری در سواحل مکران و پسکرانه‌های آن شود.

مجیب حسنی سرپرست فرمانداری شهرستان نیکشهر نیز در این جلسه اظهار کرد: با همدلی و همراهی تمامی دستگاه‌ها و با ارزیابی‌های انجام‌شده، ستاد تسهیلات سفر شهرستان نیکشهر جزء برترین ستادها در ارائه خدمات به مسافران در ایام نوروز سال ۱۴۰۱ معرفی شده است.

وی ادامه داد: ضعف در زیرساخت‌های خدماتی و عمرانی و معرفی نکردن دقیق و درست جاذبه‌های گردشگری باعث شده که بسیاری از ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نیکشهر مغفول بماند.

حسنی بیان کرد: توجه ویژه به تامین زیرساخت‌های گردشگری و خدماتی نیکشهر با توجه به قرارگرفتن در محور جاده ترانزیتی و نزدیکی به بندر چابهار موجب توازن در توزیع جمعیت گردشگران خواهد شد.

حسنی گفت: دو محور بمپور _ ایرانشهر و نیکشهر _ چابهار پرترددترین مسیرهای استان در ایام نوروز هستند که ضرورت دارد لاین دوم جاده ترانزیتی با مرکزیت نیکشهر به چابهار در قالب چند فاز آغاز شود.

وی گفت: باید از تمامی تریبون‌ها و ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی برای معرفی دقیق و مستمر ظرفیت‌های گردشگری به ویژه در حوزه کشاورزی و محصولات روستایی استفاده شود تا نیکشهر مقصدی جذاب و مناسب برای گردشگران باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image