همایش ساحل‌نشینان در شهر ساحلی چابهار  گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: همایش ساحل‌نشینان در مردادماه امسال با حضور نمایندگان ۷ شهر ساحلی کشور در چابهار برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: همایش ساحل‌نشینان در مردادماه امسال با حضور نمایندگان ۷ شهر ساحلی کشور در چابهار برگزار می‌شود.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۳۴۹ بازدید

همایش ساحل‌نشینان در شهر ساحلی چابهار 

مردادماه امسال برگزار می‌شود


به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی در جلسه شورای راهبردی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی که در فرمانداری چابهار برگزار شد، اظهار کرد: همایش ساحل‌نشینان در مردادماه امسال با حضور نمایندگان ۷ شهر ساحلی کشور در چابهار برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: پارک بهاران چابهار به بخش خصوصی واگذار شده و این امر در نگهداری و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: برای حفظ تالاب صورتی آمادگی داریم با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله محیط زیست اقدامات موثری انجام دهیم.

جلالزایی بیان کرد: بوم‌گردی‌ها حاصل نگاه مردم روستاها و مناطقی است که می‌توانند در صنعت گردشگری و اقتصاد منطقه تاثیرگذار باشند بنابراین از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

تعداد تخت‌های اقامتی استان ۸ هزار تخت بوده و باید با همکاری همه بخش‌ها این تخت‌های سامان‌دهی شده و به این میزان افزوده شود تا با افزایش ورود گردشگران با مشکل مواجه نشویم.

۴۰ تابلوی راهنمای گردشگری برای جانمایی در جاده‌های سطح استان فراهم شده که به زودی نصب خواهد شد.

صنایع‌دستی استان با روستای جهانی کلپورگان دچار تحولی بزرگ شد و قرار است در اینده چهارمین اثر جهانی استان نیز ثبت شود و با این اقدام، استان سیستان و بلوچستان با استان‌های اصفهان و یزد در ثبت‌های جهانی برابری خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image