رونمایی از مولاژ تخته بازی در موزه منطقه‌ای جنوب شرق گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی از مولاژ تخته بازی در موزه منطقه‌ای جنوب شرق رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی از مولاژ تخته بازی در موزه منطقه‌ای جنوب شرق رونمایی می‌شود.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۷۶۸ بازدید

رونمایی از مولاژ تخته بازی در موزه منطقه‌ای جنوب شرق

به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی صورت می‌گیرد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی برنامه‌های فرهنگی مختلفی در موزه‌ها و اماکن فرهنگی سطح استان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: رونمایی از مولاژ تخته بازی شهرسوخته در موزه منطقه‌ای جنوب شرق هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ها و اولین روز از هفته میراث‌فرهنگی برگزار می‌شود.

این مسئول بیان کرد: رونمایی از لوح گلی حسابداری به عنوان آخرین یافته‌ شهرسوخته نیز فردا در موزه شهرسوخته سیستان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از ۲۸ اردیبهشت‌ماه تا ۳ خردادماه به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی برنامه‌هایی از جمله نمایش آثار نویافته باستان‌شناسی از شهر حوضدار و قلعه رستم، رونمایی از کتاب‌های اهدایی سیدمنصور سیدسجادی باستان‌شناس برجسته شهرسوخته به موزه و نیز تجلیل از فعالان مرمت و باستان‌شناسی منطقه، آموزش معماری، مرمت و باستان‌شناسی به کودکان و نوجوانان در پایگاه میراث جهانی شهرسوخته اجرا خواهد شد.

جلالزایی بیان کرد: تور یک‌روزه دانشجویان و دانش‌آموزان در سایت‌هایی جهانی استان از جمله شهرسوخته، روستای کلپورگان و بیابان لوت نیز برگزار می‌شود.

وی گفت: نشست تخصصی باستان‌شناسی به صورت مجازی با حضور باستان‌شناسان برجسته استان و کشور در دومین روز از هفته میراث‌فرهنگی برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: جشنواره غذاهای ثبت شده شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، میرجاوه و منطقه سیستان که در فهرست آثار ناملموس کشور ثبت شدند در موزه منطقه‌ای جنوب شرق برگزار میشود.

وی خاطرنشان کرد: تجلیل از اهداکنندگان اشیای فرهنگی و نیز جشنواره فیلم و عکس از آثار تاریخی، طبیعی و میراث ناملموس در سطح استان از برنامه‌های دیگر هفته میراث‌فرهنگی خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image