انجمن‌های میراث‌فرهنگی شهرستان نیکشهر تا پایان امسال احیا می‌شوند گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر گفت: همه انجمن‌های میراث‌فرهنگی شهرستان نیکشهر در روستاها و مراکز دارای آثار شاخص تا پایان امسال احیا می‌شوند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر گفت: همه انجمن‌های میراث‌فرهنگی شهرستان نیکشهر در روستاها و مراکز دارای آثار شاخص تا پایان امسال احیا می‌شوند.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۱۷ بازدید

انجمن‌های میراث‌فرهنگی شهرستان نیکشهر تا پایان امسال احیا می‌شوند

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر:

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، در چهارمین روز از هفته میراث‌فرهنگی نشست دهیاران و شوراهای شهرهای محدوده آثار تاریخی شهرستان نیکشهر به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورای تامین شهرستان در محل فرمانداری نیکشهر برگزار شد.

در این نشست مجیب حسنی فرماندار نیکشهر ضرورت وجود و حاکمیت قانون و عمل به آن در راستای حفظ و حراست از مواریث فرهنگی را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: خسارات واردشده بر این مواریث غیر قابل جبران و همیشگی خواهد بود.

وی اذعان کرد: چه بسا خسارات وارده بر بدنه آثار و محوطه‌های تاریخی موجب نابودی یک سند منحصر به فرد فرهنگی و تاریخی خواهد شد که بیانگر هویت تاریخی و سند اثبات تمدن کهن یک جامعه بوده و به هیچ طریق و تلاشی قابل جبران نخواهد بود.

خیرالنساء امیری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیکشهر نیز در این نشست اظهار کرد: شوراهای اسلامی و دهیاران بازوان توانمند میراث‌فرهنگی هستند.

وی ادامه داد: امروز یکی از اقدامات مهم میراث‌فرهنگی، جلوگیری خسارات جبران‌ناپذیری است که بر بدنه نحیف آثار توسط افراد ناآگاه و قاچاقچیان اشیای عتیقه وارد می‌شود و شناسایی این افراد توسط انجمن‌های میراث‌فرهنگی در روستاها می‌تواند گام مهمی در راستای حفاظت و صیانت از این موارد ارزشمند باشند.

گفتنی است؛ در این نشست احیای همه انجمن‌های میراث‌فرهنگی شهرستان نیکشهر در روستاها و مراکز بخش‌های دارای آثار شاخص و حساس و طرح صیانت از آثار تاریخی شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image