انجام مقدمات راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر از انجام مقدمات راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی خبر داد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر از انجام مقدمات راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۳۱۹ بازدید

انجام مقدمات راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن‌دوزی

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر خبر داد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، کارگروه صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ایرانشهر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر، مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از هنرمندان صنایع‌دستی و فعالان حوزه گردشگری در سالن اجتماعات فرمانداری ایرانشهر برگزار شد.

در این جلسه رحمان ریگی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر اظهار کرد: انجام مقدمات راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی سوزن دوزی، آغاز دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی بعد از دو سال وقفه به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، اعطای تسهیلات اشتغال خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی پس از یک دوره رکود و راه‌اندازی فروشگاه صنایع‌دستی اداره و غرفه نمایشگاه دائمی هنرهای دستی فرودگاه ایرانشهر از مهمترین اقدات حوزه صنایع‌دستی در ماه‌های اخیر است.

وی ادامه داد: برای اخذ عنوان شهرجهانی سوزن‌دوزی نیازمند برنامه‌ریزی صحیح و همکاری و حمایت همه شهروندان، ادارات و سازمان‌ها هستیم.

ریگی حوزه گردشگری را نیز در توسعه همه‌جانبه شهرستان مهم برشمرد و بیان کرد: ایرانشهر با داشتن ظرفیت‌های بزرگ گردشگری در مسیر سواحل دریای عمان قرار دارد و با توسعه زیرساخت‌ها می‌توانیم ماندگاری گردشگر در این منطقه را شاهد باشیم.

وی گفت: با هماهنگی فرماندار شهرستان ایرانشهر و پیگیری بخشداران مناطق مختلف طرح ایجاد هر دهیاری یک بومگردی را در پیش داریم که تاکنون با استقبال خوب اهالی روستاهای هدف گردشگری مواجه شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر، جانمایی مجمتع گردشگری بام این شهرستان را از برنامه‌های دیگر حوزه گردشگری خواند و افزود: برای سال ۱۴۰۱ پیشنهادات خوبی در راستای افزایش زیرساخت‌های گردشگری در مناطق ابتر، دامن، بزمان و پشت رود ایرانشهر ارائه داده‌ایم که امید است با نظر مدیران استانی اعتبار لازم برای آن اختصاص پیدا کند.

گفتی است؛ در این جلسه هنرمندان صنایع‌دستی و فعالان گردشگری نیز به بیان نظرات خویش پرداختند که معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر حمایت خویش را برای پیگیری مطالبات و رفع مشکلات آنها اعلام کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image