آغاز عملیات سامان‌دهی سربازخانه قلعه ناصری ایرانشهر گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر از آغاز عملیات اجرایی سامان‌دهی سربازخانه قلعه ناصری این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر از آغاز عملیات اجرایی سامان‌دهی سربازخانه قلعه ناصری این شهرستان خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۳۰ بازدید

آغاز عملیات سامان‌دهی سربازخانه قلعه ناصری ایرانشهر

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر خبر داد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، رحمان ریگی اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه سامان‌دهی و محوطه‌سازی سربازخانه شماره یک قلعه ناصری شهرستان ایرانشهر آغاز شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر افزود: این پروژه با پیش‌بینی اعتباری بالغ بر ۳ و نیم میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی سال ۱۴۰۱ ایرانشهر در قلعه ناصری در حال انجام است.

وی یکی از اهداف اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را بازسازی و احیای قلعه ناصری اعلام کرد و گفت: قلعه ناصری نگین درخشان تاریخ و هویت شهرستان ایرانشهر بوده و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بناهای خشتی شهری ایران نیازمند نگهداری و مرمت است.

ریگی ادامه داد: پس از اجرای برنامه‌های ملی و مناسبتی در محوطه سربازخانه، نماینده حوزه انتخابیه شهرستان ایرانشهر با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دیدار کرده و مطالبات مردم شهرستان را از جناب ضرغامی خواستار شد که یکی از این مطالبات احیا، مرمت و بهره‌برداری از قلعه‌های تاریخی منطقه بود که با دستور وزیر درحال برنامه‌ریزی برای تحقق آن هستیم.

وی بیان کرد: با تلاش مدیرکل و پیگیری نماینده شهرستان اعتبارات مناسبی درسال جاری و در هر سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اختصاص داده شده که قرارداد آنها در حال انعقاد است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر خاطرنشان کرد: با نگاه فرهنگی مسئولان استانی و توجه به تاریخ کهن منطقه بزودی شاهد توسعه زیرساخت‌های گردشگری و احیای بناهای تاریخی شهرستان خواهیم بود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image