صنعتگران سیستان و بلوچستان مهر اصالت بین‌المللی دریافت کردند گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: ۳ نفر از صنعتگران سیستان و بلوچستان مهر اصالت بین‌المللی دریافت کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: ۳ نفر از صنعتگران سیستان و بلوچستان مهر اصالت بین‌المللی دریافت کردند.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۴۰ بازدید

صنعتگران سیستان و بلوچستان مهر اصالت بین‌المللی دریافت کردند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: سه نفر از صنعتگران استان در آخرین جلسه شورای جهانی صنایع‌دستی، مهر اصالت دریافت کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگریو صنایع‌دستی استان افزود: سمیه ایرندگانی با اثر رومیزی سوزن‌دوزی، شهین شهرکی با اثر رومیزی سوزن‌دوزی و سارا قادری با اثر جلیقه سوزن‌دوزی نیز از دریافت‌کنندگان مهر اصالت در جلسه شورای جهانی صنایع‌دستی هستند.

در سال‌های گذشته استان سیستان و بلوچستان در رشته‌های مختلف موفق به این نشان شده و امسال باتوجه به تولید آثار فاخر و ارزشمند در رشته سوزن‌دوزی، آثار برتر استان از این رشته انتخاب شدند که به‌زودی در جلسه‌ای از هنرمندان و تولیدکنندگان این آثار تجلیل خواهد شد.

گفتنی است؛ جمهوری اسلامی ایران با شرکت ۵۰ اثر در برنامه داوری مهر اصالت بین‌المللی شورای جهانی صنایع‌دستی در ازبکستان موفق به دریافت ۳۸ مهر اصالت بین‌المللی شد و بالاترین رتبه را به خود اختصاص داد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image