۴۶ پروژه گردشگری در سیستان و بلوچستان در حال اجراست گردشگری

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶ پروژه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار میلیارد ریال در سطح استان در حال اجراست.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۶ پروژه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار میلیارد ریال در سطح استان در حال اجراست.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۱۵ بازدید

۴۶ پروژه گردشگری در سیستان و بلوچستان در حال اجراست

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: ۴۶ پروژه فعال در سطح استان با حجم سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در حال اجراست که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در این پروژه‌ها، زمین به سرمایه‌گذاران واگذار شده و با توجه به مراحل پایانی عملیات ساختمانی، ایجاد اشتغال برای هزار و ۴۹ نفر پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته نیز ۲۹ طرح از سوی سرمایه‌گذاران ارائه شده که پس از بررسی‌های لازم و تایید، موافقت اصولی دریافت کردند و با حجم سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۵۴۵ نفر در حال اجرا هستند.

میرحسینی بیان کرد: در چهار ماهه نخست امسال نیز ۱۲ پروژه پس از بررسی اولیه طرح‌های ارائه شده موافقت اصولی دریافت کردند که پیش‌بینی می‌شود با حجم سرمایه گذاری ۸۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۲۱۰نفر راه‌اندازی شوند.

وی گفت: سیستان و بلوچستان با وجود داشتن ظرفیت‌های گردشگری فراوان از توسعه‌نیافتگی تاریخی رنج می‌برد بنابراین نیاز به تامین زیرساخت‌های مناسب در بخش‌های مختلف از جمله گردشگری در راستای افزایش جذب، رضایت و ماندگاری گردشگر دارد که تامین زیرساخت‌ها، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار را به‌دنبال خواهد داشت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خاطرنشان کرد: علاوه بر تکمیل ریل چابهار کنارک و توسعه راه دسترسی، فراهم‌کردن امکانات مناسب برای گردشگران از جمله ایجاد هتل و ساخت مجتمع‌های تفریحی و گردشگری، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سایر تاسیسات گردشگری می‌تواند باعث افزایش سرانه گردشگری و توسعه هدفمند و پایدار شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image