به‌مناسبت هفته گردشگری برگزار شد گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان گفت: تور دو روزه گردشگرى سلامت - ماسه‌درمانی به‌مناسبت هفته گردشگری در بیابان لوت برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان گفت: تور دو روزه گردشگرى سلامت - ماسه‌درمانی به‌مناسبت هفته گردشگری در بیابان لوت برگزار شد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۳۳۳ بازدید

به‌مناسبت هفته گردشگری برگزار شد


تور دو روزه گردشگرى سلامت - ماسه‌درمانی در بیابان لوت

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، محمدرضا واعظی اظهار کرد: تور دو روزه گردشگرى سلامت - ماسه درمانى هفتم و هشتم مهرماه ١٤٠١ به مناسبت هفته گردشگرى در بیابان لوت برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان افزود: این برنامه با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری استان و ظرفیت ماسه‌درمانی کویر اجرا شده است.

وی ادامه داد: این تور با مشاركت بخشدارى نصرت آباد، ادارات ورزش و جوانان و هلال احمر زاهدان، باشگاه كوهنوردى و گردشگرى طوفان جوان و جوان ترها، ثمن گردشگرى باران و گروه کویر نوردی بپور آفرود برگزار شد.

واعظی بیان کرد: به‌منظور رفاه گردشگران و شرکت‌کنندگان در این تور، اقداماتی شامل نصب سرویس بهداشتی صحرايى، برپايى سياه‌چادر، استقرار تانكر آب آشاميدنى و ایجاد راه دسترسى نیز صورت گرفته است.

وی گفت: تپه‌های ماسه‌ای نعمتى خدادادی است که پتانسیل جذب گردشگر را دارند و میزبان بیمارانی هستند که برای درمان دردهای مفصلی خود به شن‌های کویر لوت پناه می‌برند و شرایط تجربه ماسه‌درمانی در این مناطق مهیاست.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از زیباترین مکان‌های گردشگری شهرستان زاهدان مناظر بدیع و چشم‌اندازهای طبیعی کویر بکر گراغه واقع در بخش نصرت آباد است كه همه ساله بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند و فضایی به یاد‌ماندنی برای آنها ایجاد می‌کند تا زیبایی‌های کویر را از نزدیک احساس کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image