صدور هزار و ۳۳۷ مجوز مشاغل خانگی مستقل در سیستان و بلوچستان گردشگری

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از صدور هزار و ۳۳۷ مجوز مشاغل خانگی مستقل در سطح استان خبر داد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از صدور هزار و ۳۳۷ مجوز مشاغل خانگی مستقل در سطح استان خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۵۴۲ بازدید

صدور هزار و ۳۳۷ مجوز مشاغل خانگی مستقل در سیستان و بلوچستان

در شش ماه امسال صورت گرفت

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، دکتر جلال زایی اظهار کرد: در نیمه نخست سال گذشته تعداد ۷۷۰ فقره مجوز مشاغل خانگی مستقل صادر شده که امسال نیز با صدور هزار و ۳۳۷ فقره مجوز در این زمینه، شاهد رشد ۷۳ درصدی بودیم.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: همچنین ۲۲ مجوز مشاغل خانگی پشتیبانی نیز در نیمه نخست امسال صادر شده که نسبت به سال گذشته که شامل ۱۵ فقره در مدت مشابه بوده ۴۶ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه امسال تعداد ۲۰۲ پروانه تولید انفرادی در حوزه صنایع‌دستی در سطح استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

دکتر جلال زایی بیان کرد: همچنین ۱۷ پرونده تولید کارگاهی در ۶ ماه امسال و ۹ پروانه تولید کارگاهی در مدت‌زمان مشابه سال گذشته صادر شده که امسال نیز ۸۸ درصد رشد داشته است.

وی گفت: در حوزه صنایع‌دستی، ۱۴۹ شغل از محل تسهیلات در ۶ ماهه امسال در سطح استان ایجاد شده که نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته ۶ درصد رشد داشته است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: در نیمه نخست امسال نیز به ۱۲۰۰ نفر از صنعتگران تسهیلات ضروری روستائیان و ارائه شده که نسبت به نیمه نخست سال گذشته ۱۳۳ درصد افزایش را شاهد بودیم.

وی یادآور شد: ۹۶۰ نفر از صنعتگران استان نیز در ۶ ماهه امسال، تسهیلات مشاغل خانگی مستقل و پشتیبانی دریافت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۹ درصد رشد داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image