برقراری امنیت یکی از اولویت‌های توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان است گردشگری

معاون حقوق عامه دادستانی زاهدان گفت: در شرایط فعلی برقراری امنیت و تامین آن یکی از اولویت‌های توسعه و پیشرفت استان است.

معاون حقوق عامه دادستانی زاهدان گفت: در شرایط فعلی برقراری امنیت و تامین آن یکی از اولویت‌های توسعه و پیشرفت استان است.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۶۶۹ بازدید

برقراری امنیت یکی از اولویت‌های توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان است

معاون حقوق عامه دادستانی زاهدان:

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، ابوالفضل احمدزاده در سومین جلسه کارگروه نظارت بررسی و کنکاش مشکلات و راهکارهای حمایتی و توسعه‌ای از تاسیسات و اقتضائات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی استان اظهار کرد: در شرایط فعلی برقراری امنیت و تامین آن یکی از اولویت‌های توسعه و پیشرفت استان است.

معاون حقوق عامه دادستانی زاهدان افزود: باتوجه به بیانیه اخیر شورای تامین استان و اطلاعیه دو نهاد اطلاعاتی رسمی استان، حفظ وحدت و همدلی بیش از پیش لازم و ضروری است.

این مسئول ادامه داد: امروز تکلیف قانونی، شرعی و عرفی همه ما حفظ وحدت بوده و افتخار می‌کنیم که همه اقوام و مذاهب این استان در کنار هم برای توسعه استان تلاش می‌کنند.

وی گفت: شایسته این استان و مردمش نیست که بیش از این فضای استان و شهر دستخوش ناآرامی قرار گیرد.

احمدزاده بین کرد:اگر امنیتی در شهر برقرار نباشد به هیچ یک از کارهای روزمره هم نخواهیم رسید بنابراین وظیفه همه ماست که این مسئله را مد نظر قرار دهیم.

وی یادآور شد: هشدار جدی تمام ارگان‌های اطلاعاتی اینست که همه باید این حساسیت و ضرورت را فهمیده و عمل کنند.


معاون حقوق عامه دادستانی زاهدان با بیان اینکه دیگر ناامنی در شهر بس است، افزود: این ناامنی‌ها چیزی است که دشمن به دنبال آن می‌گردد.

این مسئول ادامه داد: این کارگروه یکی از کارگروه‌های برتر استان است که تاکنون آثار خوبی داشته و این‌بار به حوزه گردشگری پرداخته چراکه باوجود ظرفیت بالقوه‌ای که در استان وجود دارد هنوز استفاده درستی از این ظرفیت‌ها نشده است.

وی گفت: یکی از شاخص‌های امنیت پایدار در استان می‌تواند جذب گردشگر و ایجاد بوم‌گردی‌ها باشد.

احمدزاده بیان کرد: انتظار می‌رود اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، جاذبه‌های شاخص استان را در ورودی‌های شهر، فرودگاه و غیره معرفی کند اما به جای معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های استان، تپه هایی از نخاله را در ورودی‌های شهر می‌بینیم که صحنه‌های جالبی را به نمایش نمی‌گذارند.

وی با تاکید براین که شهرداری نیز باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشد، گفت: پسماندها نیز باید جایی دفن شوند که آلودگی برای محیط زیست و همچنین مردم ایجاد نکند.

معاون حقوق عامه دادستانی زاهدان ضمن تاکید بر نظارت جدی بر قیمت‌ها خاطرنشان ساخت: افزایش ۵۰ درصد معافیت رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی‌ باید براساس برونداد و کیفیت کار آنها باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image