صدور ۱۹ موافقت اصولی در سیستان و بلوچستان گردشگری

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون  ۱۹ موافقت اصولی برای احداث زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان صاد

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون  ۱۹ موافقت اصولی برای احداث زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان صاد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۱۹۴ بازدید

صدور ۱۹ موافقت اصولی در سیستان و بلوچستان

از ابتدای سال تاکنون صورت گرفت

ر شده است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۱۹ موافقت اصولی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سطح استان با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۳۵ نفر صادر شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با اشاره به اینکه روند رو به رشد سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان ادامه دارد، افزود: تسهیل‌گری برای ورود سرمایه‌گذاران به استان در پروژه‌های مختلف بخش‌ها، روستاها و مسیرهای گردشگری در حال انجام است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در سواحل مکران افزایش یافته و با حضور گردشگران در سواحل چابهار، کنارک و دشتیاری شاهد این بودیم که سرمایه‌گذاری به نیکشهر و سرباز هم کشیده شده و در منطقه ایرانشهر هم سرمایه‌گذاران جدیدی برای سرمایه‌گذاری درخواست دادند که مراحل صدور موافقت اصولی و مجوز ساخت در حال انجام است.

میرحسینی بیان کرد: در شهرستان زاهدان نیز در ۵ محور به‌دنبال انجام پروژه‌های گردشگری به‌منظور بهره‌مندی مردم و گردشگرانی که به زاهدان سفر می‌کنند هستیم.

وی گفت: در شمال استان هم پروژه‌های مختلفی توسط بخش خصوصی در حال اجراست و امیدواریم با این اقدام در سطح استان و با تسهیل‌گری که در شرق استان، منطقه سراوان، بیابان لوت و غیره برای سرمایه‌گذاران انجام دادیم بتوانیم نیازهای گردشگران را در نوروز ۱۴۰۲ در قالب پروژه‌های زیرساختی گردشگری در مسیرهای مختلف اجرا کنیم و شاهد افزایش رضایت و ماندگاری گردشگران در استان باشیم.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: برای اینکه فرایند واگذاری زمین در استان به صورت برنامه‌محور دنبال شود یکی از نخستین گام‌ها در برنامه‌ریزی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان داشتن شناخت کامل از محیط است که ضمن شناسایی مناسب‌ترین مکان‌ها برای توسعه گردشگری بتوانیم طرح‌ریزی لازم را برای ارائه بهترین پهنه‌ها در کنار رعایت اصول توسعه پایدار و در دسترس بودن با مشارکت فعال همه مردم در نظر بگیریم.

وی گفت: بنابراین قابلیت‌سنجی و توان توسعه‌ای گردشگری در محیط‌های مختلف و پهنه‌های مستعد گردشگری موجب می‌شود تا ما ظرفیت‌ها را بهتر بشناسیم و اصلاح برنامه‌های توسعه‌ای را داشته باشیم و حفظ محیط‌زیست و توسعه پایدار هم نتیجه این اقدام هدفمند و نظام‌مند خواهد بود.

میرحسینی یادآور شد: پروژه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی در کسب و کارهای جدید با کمک پارک علم و فن‌آوری در حوزه گردشگری برنامه‌ریزی شده و پروژه‌های دانش بنیان در این حوزه استارت خورده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه مطالعات اقتصادی و اشتغالزایی در استان انجام و در شورای برنامه‌ریزی استان هم مصوب شده، اجرای این پروژه‌ها اشتغال خوبی را در روستاهایی که مطالعات شکل گرفته انجام خواهد داد و در فاز دوم هم ۲ هزار روستای دیگر در استان هم مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

میرحسینی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با پروژه‌های گردشگری باعث نگه‌داشت جمعیت و مهاجرت معکوس در روستاها شویم، خاطرنشان کرد: با توجه به حمایت‌هایی که دولت از کسب و کار روستایی و اشتغال‌آفرینی در روستاها داشته، برای روستاها هم برنامه‌های ویژه‌ای را طراحی کردیم و امیدواریم مردم ما از مزایای صنعت گردشگری بهره‌مند شوند و توزیع عادلانه ثروت را براساس مزیت‌های منطقه از در نقاط مختلف استان شاهد باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image