پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه کمپ گردشگری بیابان لوت گردشگری

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: عملیات احداث پروژه کمپ گردشگری بیابان لوت با پیشرفت فیزیکی ۴۰درصد در حال اجراست.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: عملیات احداث پروژه کمپ گردشگری بیابان لوت با پیشرفت فیزیکی ۴۰درصد در حال اجراست.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۱۴ بازدید

پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه کمپ گردشگری بیابان لوت


معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و خبر داد


به‌‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی اظهار کرد: عملیات احداث پروژه کمپ گردشگری بیابان لوت با اعتباری بالغ‌بر ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی شهریورماه امسال آغاز شده و تاکنون ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: عملیات ساختمانی این پروژه تا پایان سال به اتمام و آماده تجهیز و بهره‌برداری چند منظوره مطابق اهداف تعیین‌شده خواهد شد.

وی ادامه داد: فعالیت‌های در نظر گرفته‌شده پس از بهره‌برداری مجموعه در بخش‌های علمی و پژوهشی، آموزشی و فضای برگزاری همایش، مرکز اطلاع‌رسانی گردشگری و خدمات رفاهی است.

میرحسینی بیان کرد: لوت اولین اثر طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو است که به صورت مشترک با استان کرمان و خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان ثبت شده است.

وی گفت: زمانی می‌توانیم از ارزش‌های جهانی لوت حفاظت کنیم که مردمانی که در حاشیه این بیابان زندگی می‌کنند این ارزش‌ها را شناخته و از منافع اشتغال و اقتصاد ناشی از حضور گردشگران بهره‌مند شوند تا انگیزه حفظ مشارکت در توسعه پایدار افزایش یابد.

معاون سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خاطرنشان ساخت: اجرای پروژه‌‌های زیرساختی در بخش گردشگری می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت مردم منطقه را در آگاهی‌بخشی بیشتر نسبت به مزیت‌های این سایت مهم جهانی و ایجاد اشتغال و رشد پایدار اقتصادی فراهم آورد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image