آغاز نخستین جشنواره گردشگری بین‌المللی ساحل‌نشینان در چابهار گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از آغاز نخستین جشنواره گردشگری بین‌المللی ساحل‌نشینان در چابهار خبر داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از آغاز نخستین جشنواره گردشگری بین‌المللی ساحل‌نشینان در چابهار خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۵۸۴ بازدید

آغاز نخستین جشنواره گردشگری بین‌المللی ساحل‌نشینان در چابهار

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی امروز ۲۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ اظهار کرد: نخستین همایش بین‌المللی گردشگری فرهنگی و ورزشی ساحل‌نشینان از امروز باحضور مقامات استانی، فرماندار ویژه چابهار، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و مدیران کل استان‌ها در منطقه آزاد چابهار آغاز شد.


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: رویداد گردشگری ساحل‌نشینان از امروز با حضور مدیران کل استانهای ساحلی و استان‌های همجوار سیستان و بلوچستان، هنرمندان و صنعتگران شهرهای ساحلی و نیز هنرمندانی از کشورهای افغانستان، پاکستان و هندوستان در منطقه آزاد چابهار آغاز شد.

او ادامه داد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی، طبخ غذاهای محلی، اجرای رقص و موسیقی محلی، انعقاد تفاهم‌نامه با انجمن دفاتر گردشگری، مرکز توسعه اقتصادی زنان کشور و خانه خلاق و نوآوری هاتف از برنامه‌هایی است که در نخستین روز از این جشنواره اجرا می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره که قرار است به مدت ۳ روز برگزار شود اجرای مسابقات ورزشی آبی و ساحلی و برگزاری ۲ کارگاه آموزشی آشنایی با دوخت‌های سنتی ایران و مارکتینگ اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image