در حاشيه هفته فرهنگى و گرامیداشت روز زاهدان برگزار شد گردشگری

  برپايى نمايشگاه صنايع‌دستى و غذاهاى محلى در زاهدان

  برپايى نمايشگاه صنايع‌دستى و غذاهاى محلى در زاهدان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۹۴۱ بازدید

در حاشيه هفته فرهنگى و گرامیداشت روز زاهدان برگزار شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان گفت: نمايشگاه صنايع‌دستى و غذاهاى محلی به‌مناسبت گرامیداشت روز زاهدان در بازارچه «زاهدان من» این شهرستان برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، سیدمحمدرضا واعظی‌مقدم اظهار کرد: به‌مناسبت گرامیداشت روز زاهدان و در قالب برنامه‌های هفته فرهنگی زاهدان نمايشگاه صنايع‌دستى و غذاهاى بومى و محلى در بازارچه زاهدان من این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زاهدان افزود: اين نمايشگاه از ۲۸ دی تا ۴ بهمن‌ماه در بازارچه زاهدان برپا شد.

این مسئول ادامه داد: با توجه به تعدد اقوام در شهر زاهدان، شاهد تنوع خوراك و هنر قوميت‌هاى مختلف در اين شهر هستيم كه بيانگر گوشه‌اى از جذابيت‌هاى همزيستى فرهنگ‌هاى متفاوت در كنار يكديگر است.

وی گفت: اين نمايشگاه به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زاهدان و با مشاركت حوزه گردشگرى اداره‌كل ميراث‌فرهنگی، گردشگرى و صنایع‌دستی استان برگزار شد.

واعظی‌مقدم تصریح کرد: هنرمندان زاهدانى ضمن عرضه خوراك محلى و هنرهاى سنتى جلوه‌اى از اتحاد قوميت‌هاى مختلف شهروندان اين شهر را به نمايش گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: سوم بهمن‌ماه سالروز تشكيل انجمن شهر و شهردارى زاهدان در تقويم فرهنگ عمومي استان سیستان و بلوچستان به‌عنوان روز زاهدان نامگذارى شده است.

انتهای پیام

.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image