سواحل مکران علاوه‌بر بکر بودن، بسیار متفاوت با سایر مناطق است گردشگری

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: سواحل مکران علاوه‌بر بکر بودن، بسیار متفاوت با سایر مناطق است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: سواحل مکران علاوه‌بر بکر بودن، بسیار متفاوت با سایر مناطق است.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۷۵ بازدید

سواحل مکران علاوه‌بر بکر بودن، بسیار متفاوت با سایر مناطق است

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی:


به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، احمد تجری مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در چارچوب طرح توسعه گردشگری سواحل مکران از زیرساخت‌های این سواحل در شهرستان‌های زرآباد، کنارک، چابهار و دشتیاری بازدید کرد.

تجری در بازدید از منطقه گردشگری رمین، اظهار کرد: این بازدید با هدف بررسی کمبودها و نواقص موجود در توسعه سواحل مکران انجام شده است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: سواحل مکران علاوه‌بر بکر بودن به‌عنوان گنج پنهان ایران، بسیار متفاوت و متمایز از سایر مناطق است.

وی ادامه داد: با توجه به وجود جاذبه‌های طبیعی متنوع در این سواحل، گردشگر نه تنها دچار خستگی نمی‌شود بلکه از دیدن جاذبه‌ها نیز لذت می‌برد.

تجری بیان کرد: گردشگری دریایی از ظرفیت های ویژه منطقه بوده که باید برنامه‌ریزی دقیق در رابطه با توسعه آن انجام شود.

وی گفت: همچنین اقامتگاه‌های بوم‌گردی و گردشگری کشاورزی نیز از مزیت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در این منطقه است که نیازمند توجه جدی است.

رضا گنجعلی معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید اظهار کرد: در بعضی از نقاط گردشگری سواحل مکران دسترسی به اینترنت و آنتن‌دهی تلفن همراه امکان‌پذیر نیست.

وی گفت: نبود شبکه فاضلاب و نیز نبود آب شرب در بعضی از این مناطق از مشکلات دیگری است که مردم و گردشگران را با مشکل مواجه می‌کند.

گنجعلی بیان کرد: در ستاد خدمات سفر بر آبرسانی سیار، ورود مخابرات به مشکل نبود اینترنت و ایجاد راه دسترسی به بعضی از مناطق گردشگری توسط دستگاه‌های اجرایی تاکید شده که امیدواریم در ایام نوروز رضایت گردشگران را به‌دنبال داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image