استقبال چشمگیر گردشگران از آیین نوروزگاه در پایگاه ملی کوه خواجه گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هامون از استقبال چشمگیر گردشگران از برگزاری آیین نوروزگاه در پایگاه ملی کوه خواجه خبر داد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هامون از استقبال چشمگیر گردشگران از برگزاری آیین نوروزگاه در پایگاه ملی کوه خواجه خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۰۱۱ بازدید

استقبال چشمگیر گردشگران از آیین نوروزگاه در پایگاه ملی کوه خواجه

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هامون خبر داد

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، میثم شهرکی اظهار کرد: آیین نوروزگاه با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع در محوطه ملی کوه خواجه هامون برگزار شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هامون افزود: این مراسم که با هدف ایجاد نشاط اجتماعی برنامه‌ریزی شده بود، با استقبال باشکوه گردشگران نوروزی و مردم سیستان مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی از جمله موسیقی و رقص محلی، طناب‌کشی و بازی‌های بومی و محلی و نیز شاهنامه‌خوانی در این مراسم اجرا شد، گفت: در حاشیه این مراسم برپایی سیاه‌چادر، ایجاد غرفه‌های صنایع‌دستی و طبخ و توزیع شیرینی‌های محلی صورت گرفت.

شهرکی بیان کرد: مجموعه کوه خواجه از مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی استان سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه سیستان است و در شهرستان هامون، بخش تیمورآباد و دهستان کوه خواجه قرار دارد.

هرساله در ایام نوروز گردشگران داخلی و خارجی زیادی از این اثر ملی بازدید می‌کنند، به‌همین منظور تلاش شده تا اقدامات زیرساختی مناسبی برای رفاه گردشگران در این مجموعه ایجاد شود.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image