ورود بیش‌از ۲ میلیون مسافر نوروزی به سیستان و بلوچستان گردشگری

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: در نوروز امسال ۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۶۸۶ گردشگر و مسافر نوروزی وارد این استان شدند.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: در نوروز امسال ۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۶۸۶ گردشگر و مسافر نوروزی وارد این استان شدند.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۴۳۲ بازدید

ورود بیش‌از ۲ میلیون مسافر نوروزی به سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: در نوروز امسال ۲ میلیون و ۲۲ هزار و ۵۹۱ مسافر و گردشگر نوروزی از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی استان سیستان و بلوچستان بازدید کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: جمعیتی که امسال وارد این استان شدند نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

این مسئول ادامه داد: در ایام نوروز ۱۰۸ برنامه نوروزی در قالب جشنواره‌، نوروزگاه‌، شب‌های فرهنگی متقارن با ماه مبارک رمضان نیز در سطح استان اجرا شد.

وی گفت: همچنین یک میلیون و ۳۶۱ هزار و ۴۲۸ نفر از ۴۶ روستا و ۵۷ منطقه نمونه گردشگری سیستان و بلوچستان در این مدت بازدید کردند.

جلالزایی بیان کرد: ۱۶۷ مورد تاسیسات گردشگری شامل هتل‌ها، اقامتگاه‌های بومگردی، مهمان‌پذیرها، سفره‌خانه‌های سنتی، مجتمع‌های گردشگری هتل‌آپارتمان، مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی، مراکز تفریحی و پانسیون‌ها میزبان مسافران نوروزی بوده و تنها ۴ مورد شکایت در این مدت صورت گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: ۷ موزه و ۷ پایگاه ملی و جهانی نیز در سطح استان فعال بوده که در این مدت ۷ هزار و ۵۳۱ نفر از این اماکن بازدید کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای نوروز امسال ۲۸ سیاه‌چادر در ورودی شهرها و یا اماکن بین‌راهی سطح استان برپا شده و ۴۷ مورد تولید محتوا توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به ورود گردشگران خارجی به سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۷۰۳ نفر گردشگر خارجی به انضمام گردشگران پاکستانی که به منظور زیارت حرم امام رضا (ع) در زائرسراها مستقر بوده‌اند، از کشورهای دیگر وارد این استان شدند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image