افتتاح اقامتگاه تفریحی بومگردی اوشیدا در روستای عباس‌آباد نیمروز گردشگری

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از افتتاح اقامتگاه تفریحی بومگردی اوشیدا با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال در روستای عباس‌آباد نیمروز خبر داد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از افتتاح اقامتگاه تفریحی بومگردی اوشیدا با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال در روستای عباس‌آباد نیمروز خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۲۸۸ بازدید

افتتاح اقامتگاه تفریحی بومگردی اوشیدا در روستای عباس‌آباد نیمروز

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خبر داد


به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، علیرضا جلالزایی اظهار کرد: اقامتگاه تفریحی بومگردی اوشیدا امروز با حضور فرماندار امام جمعه و سایر مسئولان شهرستان نیمروز در روستای عباس‌آباد سنجدی این شهرستان افتتاح شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: این مجموعه که با اعتباری بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال ایجاد شده، در قالب بوم‌گردی بوده و یکی از بهترین و بزرگترین بوم‌گردی‌های استان و منطقه سیستان است.

این مسئول یادآور شد: اقامتگاه بومگردی اوشیدا دارای ۳۰ اتاق بوده و ظرفیت نگهداشت ۱۰۰ مسافر را دارد که طرح توسعه آن در مرحله بعد آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در مرحله بعد این مجموعه نیز یک طرح فرهنگی با نگاه بر گذرهای فرهنگی و تاریخی سیستان ایجاد خواهد شد و قرار است یک بازارچه صنایع‌دستی در این مکان ساخته شود تا هنرمندان صنایع‌دستی در سیستان با رویکرد و محوریت هنر خامه‌دوزی بتوانند در این فضا فعالیت کنند و توسعه فروش و صادرات را نیز از همین مکان رقم بزنند.

جلالزایی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم ظرفیت‌های گردشگری منطقه سیستان را افزایش دهیم، تصریح کرد: ظرفیت‌های بوم‌گردی سیستان در سال‌های اخیر افزایش یافته و این مجموعه نیز یکی از بزرگترین و بهترین بوم‌گردی‌های منطقه است.

وی خاطرنشان ساخت: امیدواریم سرمایه‌گذاران بیشتری در این زمینه ورود کرده و ظرفیت‌ زیرساخت‌های گردشگری را به عنوان سرانه‌‌های تاثیرگذار افزایش دهند چرا که این سرانه‌ها باید در استان سیستان و بلوچستان افزایش یابد.


انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image