در چهارمین روز از هفته دولت انجام شد؛ افتتاح ۲ کارگاه صنایع دستی در شهرستان فنوج   گردشگری

  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فنوج گفت: همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت با حضور جمعی از مسوولان ۲ کارگاه صنایع دستی در این شهرستان به بهره برداری رسید. 

  مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فنوج گفت: همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت با حضور جمعی از مسوولان ۲ کارگاه صنایع دستی در این شهرستان به بهره برداری رسید. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۳۳۲ بازدید

در چهارمین روز از هفته دولت انجام شد؛ افتتاح ۲ کارگاه صنایع دستی در شهرستان فنوج  

🌐دولت مردم؛ کارآمدی و پیشرفت عادلانه
هفته دولت گرامی باد
🌐روایت پیشرفت؛

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، یوسف رئیسی در تشریح خبر فوق بیان کرد: صبح امروز یکشنبه در چهارمین روز از هفته دولت تحت عنوان "دولت مردم؛ کارآمدی و پیشرفت عادلانه" ۲ کارگاه صنایع دستی تحت عنوان کارگاه سوزن دوزی و حصیربافی افتتاح شد.

او با بیان اینکه تشویق و ترغیب عموم هنرجویان و علاقمندان و همچنین معرفی فرصت های شغلی می تواند زمینه اشتغال را فراهم کند، گفت: تمام تلاش اداره میراث فرهنگی بر این است تا گامی موثر برای حمایت در جهت حفظ و احیاء رشته های فعال و نیمه فعال این حوزه بردارد چرا که در این صورت صنعتگران تولیداتی که بر اساس معیارهای ملی با رعایت هویت و اصالت باشند را وارد عرصه رقابت خواهد کرد و این نیز مستلزم آموزش بازاریابی ست که در تحقق این موضوع تلاش می کنیم.

این مسئول با بیان اینکه میراث فرهنگی پیگیر امورات بیمه صنعتگران است، ادامه داد: در این زمینه در راستای حمایت از فعالان و صنعتگران میراث‌فرهنگی علاوه بر ارائه تسهیلات کم‌بهره مشاغل خانگی، برگزاری دوره‌های آموزشی و صدور گواهینامه مهارتی نیز در اولویت کارها قرار دارد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فنوج خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های این اداره شرکت در نمایشگاه صنایع دستی استان تهران ویژه عشایر و روستائیان در مهرماه است که سه گروہ سازودھل محلی فنوج (دوچاپی)، گروہ بانوان سوزن دوز پلی وار و چکن و گروہ حصیربافی در این نمایشگاہ شرکت خواھند کرد.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image