در چهارمین روز از هفته دولت؛ کارگاه سوزن دوزی در شهرستان دلگان افتتاح شد گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دلگان گفت: به مناسبت هفته دولت کارگاه صنایع دستی در زمینه سوزن دوزی در این منطقه افتتاح شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دلگان گفت: به مناسبت هفته دولت کارگاه صنایع دستی در زمینه سوزن دوزی در این منطقه افتتاح شد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۷۸ بازدید

در چهارمین روز از هفته دولت؛ کارگاه سوزن دوزی در شهرستان دلگان افتتاح شد

🌐دولت مردم؛ کارآمدی و پیشرفت عادلانه
🇮🇷🇮🇷🇮🇷هفته دولت گرامی باد
🌐روایت پیشرفت؛

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عیسی مزاری فرد در تشریح خبر فوق بیان کرد: صبح امروز یکشنبه در چهارمین روز از هفته دولت تحت عنوان "دولت مردم؛ کارآمدی و پیشرفت عادلانه" کارگاه صنایع دستی تحت عنوان کارگاه سوزن دوزی با هدف حفظ و ترویج این هنر بی بدیل در روستای علی آباد کلان ظهور با کمک دهیار روستا افتتاح شد.

او افزود: تولید، بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی می تواند در کاهش بیکاری، فقرزدایی و ایجاد درآمد برای صنعتگران دستی و هنرمندان شهرستان و حتی روستاها و نیز بهبود تولید ملی و رونق صادرات غیرنفتی موثر باشد.

این مسئول با بیان اینکه تشویق و ترغیب عموم هنرجویان و علاقمندان و همچنین معرفی فرصت های شغلی می تواند زمینه اشتغال را فراهم کند، گفت: تمام تلاش اداره میراث فرهنگی بر این است تا گامی موثر برای حمایت در جهت حفظ و احیاء رشته های فعال و نیمه فعال این حوزه بردارد چرا که در این صورت صنعتگران تولیداتی که بر اساس معیارهای ملی با رعایت هویت و اصالت باشند را وارد عرصه رقابت خواهد کرد و این نیز مستلزم آموزش بازاریابی ست که در تحقق این موضوع تلاش می کنیم.

او تاکید کرد: در این زمینه در راستای حمایت از فعالان و صنعتگران میراث‌فرهنگی علاوه بر ارائه تسهیلات کم‌بهره مشاغل خانگی، برگزاری دوره‌های آموزشی و صدور گواهینامه مهارتی نیز در اولویت کارها قرار دارد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دلگان خاطر نشان کرد: امید است با رشد و توسعه صنایع دستی گام های موثری در جهت ایجاد فرصت های ‏شغلی برداشته تا این صنعت جایگاه واقعی خود را از جهات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ‏اشتغال‌زایی پیدا و زمینه رشد و توسعه اقتصادی فراهم شود.

مزاری فرد گفت: از ابتدای سال تاکنون به بیش از یکصد نفر از هنرجویان روستا آموزش های لازم داده شده که این افراد گواهینامه مهارتی نیز دریافت خواهند کرد.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image