مرمت بیش از ۱۳ بنای تاریخی سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان گردشگری

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: مرمت حفاظتی بیش از ۱۳ بنای تاریخی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در مناطق مختلف استان آغاز شده است.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: مرمت حفاظتی بیش از ۱۳ بنای تاریخی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در مناطق مختلف استان آغاز شده است.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۱۳ بازدید

 مرمت بیش از ۱۳ بنای تاریخی سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان

🌐دولت مردم؛ نظارت عمومی،پاسخگویی و تبیین
هفته دولت گرامی باد
🌐روایت پیشرفت؛


به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، رضا کیخواه آریا در تشریح خبر فوق اظهار کرد: در راستای حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد تا برخی از بناهای تاریخی در منطقه سیستان شامل کوه خواجه، ارگ ورمال، آسبادهای منطقه سیستان، بافت سه کوهه و قلعه‌ نو مرمت شوند.

او تصریح کرد: در این زمینه برخی از بناهای تاریخی منطقه بلوچستان همچون قلعه ناصری، قلعه بمپور، موزه چابهار و مقابر جالق نیز در دست مرمت و بازسازی حفاظتی قرار دارند.

این مسئول افزود: در تداوم پروژه‌های مرمت حفاظتی چهار بنا عملیات آنها در حال انجام بوده که در شهرستان‌های زابل، خاش، نیکشهر و چابهار قرار دارند.

به گفته سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان؛ بهسازی و احداث ساختمان، محوطه‌سازی و اجرای طرح حفاظتی آبراهه و نقش‌ برجسته‌های کوه خواجه در سطح استان از دیگر اقدامات در این حوزه است.

کیخواه آریا به تلاش و همت بالای گروه‌های مردمی در حفظ آثار تاریخی شهرها و روستاها اشاره و اظهار کرد: تلاش داریم از تمام ظرفیت‌های مردمی، دوستداران میراث‌فرهنگی و کسانی که توانایی همکاری با ما دارند استفاده کنیم بدان جهت که امروز مردم در نگهداری و حفظ آثار باستانی حساسیت داشته و احساس مسئولیت می‌کنند و به این باور رسیده‌اند که بناهای تاریخی هویت ملی آن‌ها است.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image