با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان؛ گردشگری

مجتمع گردشگری با ۱۷میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در زاهدان افتتاح شد/ اشتغالزایی ۱۳ نفر دستاورد بهره برداری از این طرح 

مجتمع گردشگری با ۱۷میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در زاهدان افتتاح شد/ اشتغالزایی ۱۳ نفر دستاورد بهره برداری از این طرح 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۰۸ بازدید

با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان؛

همزمان با هفته دولت مجتمع گردشگری "آیلار" با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در زاهدان افتتاح شد.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، ظهر امروز به مناسبت هفته دولت مجتمع بوم‌گردی "آیلار" با اعتباری بالغ بر ۱۷میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و معاونین این اداره‌کل در زاهدان افتتاح شد.

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در حاشیه این افتتاحیه بیان کرد: مجموعه گردشگری آیلار واقع در بلوار سرداران شهید در سال ۹۸ موافقت اصولی و مجوز ایجاد را دریافت کرد که طی آن امروز با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان به سرانجام و بهره‌برداری رسید که بخشی از این اعتبار با تسهیلات پرداختی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مبلغ پنج میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان در قالب تبصره ۱۶و۱۸ پرداخت شده است.

محمد هادی طهرانی مقدم افزود: این مجتمع گردشگری دارای ۵۰ آلاچیق به صورت ترکیبی روباز، پوشیده و در قالب چادر دارد.

او تصریح کرد: وجود کافی شاپ و ۲ سالن پذیرایی زنانه و مردانه با ظرفیت پذیرش ۸۰۰ نفر از دیگر خدمات این مجتمع بوم‌گردی به شمار می‌رود.

به گفته این مسئول مجتمع فوق با وسعت چهار هزار و ۸۴۸ متر و زیربنای ۲هزار و ۳۵۴ متر زمینه اشتغال بالغ بر ۱۳ نفر را ایجاد کرده است که این تعداد اشتغال با توسعه خدمات رو به افزایش خواهد بود.

او تاکید کرد: حوزه گردشگری یکی از ظرفیت‌های گسترده استان است که می‌توان در زمینه توسعه اقتصادی روی آن حساب ویژه باز کرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در این آیین با توجه ویژه به بحث گردشگری تاکید کرد و افزود: با رفع مشکلات پیش روی سرمایه گذاران می بایست به توسعه این صنعت در سیستان و بلوچستان کمک کرد.

رضا شریفی گفت: در بهره‌برداری از این مجتمع موازین بومی، فرهنگی و اعتقادی سیستان و بلوچستان مدنظر قرار گرفته چرا که این استان پایتخت وحدت اسلامی بوده و فرهنگ خاص خود را دارند.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image