نمایشگاه  توانمندی‌های حوزه صنایع دستی و کشاورزی سیستان و بلوچستان افتتاح شد گردشگری

در  راستای معرفی صنایع دستی و محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان نمایشگاه مشترک توانمندی‌های حوزه صنایع دستی و کشاورزی در شهرستان فنوج افتتاح شد.

در  راستای معرفی صنایع دستی و محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان نمایشگاه مشترک توانمندی‌های حوزه صنایع دستی و کشاورزی در شهرستان فنوج افتتاح شد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۳۸۴ بازدید

نمایشگاه  توانمندی‌های حوزه صنایع دستی و کشاورزی سیستان و بلوچستان افتتاح شد

در راستای معرفی صنایع دستی و محصولات کشاورزی سیستان و بلوچستان نمایشگاه مشترک توانمندی‌های حوزه صنایع دستی و کشاورزی در شهرستان فنوج افتتاح شد.

در آخرین روز از گرامیداشت هفته دولت با حضور داوود شهرکی معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان نمایشگاہ مشترک میراث فرھنگی ،گردشگری و صنایع دستی و جھادکشاورزی با هدف معرفی توانمندیھای حوزہ صنایع دستی و محصولات کشاورزی استان در محل ادارہ جھاد کشاورزی شھرستان فنوج افتتاح شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان در آیین افتتاح این نمایشگاه با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت بیان کرد: آخرین روز هفته دولت با عنوان «دولت مردم، تحول مردم پایه » نامگذاری شده است.

داوود شهرکی با اشاره به اینکه صنایع دستی از افتخارات هر ملت و کشوری است افزود: هنر دست زنان و مردان هر منطقه اصلی‌ ترین سند هویت تاریخی ملت‌هاست که علاوه بر درآمد زایی که دارد معرف آداب، رسوم و فرهنگ مردم است.

وی از ساخت کارگاه سفال سازی در شهرستان فنوج در آینده نزدیک خبر داد و افزود: قدمت سفال فنوج برابری با سفال کلپورگان سراوان دارد و نیاز است تا برای احیای این هنر بومی در شهرستان اقدامات و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

وی در ادامه بر همکاری فرمانداری شهرستان فنوج با اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای احیا و حفظ این هنر با ارزش منطقه تاکید کرد.

محمد شعیب عارفی سرپرست فرمانداری شهرستان فنوج نیز در ادامه افتتاح این نمایشگاه افزود: در نمایشگاه مشترک توانمندی‌های حوزه صنایع دستی و کشاورزی شهرستان
که به مدت سه روز دایر است محصولات صنایع دستی شامل سفال، حصیربافی، سوزن دوزی شامل: پلیوار و پنوچی دوچ، سکہ دوزی و معرفی ۴۵ نوع انواع خرمای بومی استان، محصولات کشاورزی، گیاهان دارویی، ترشیجات و عرقیجات در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image