برگزاری آموزش صنایع دستی در شهرستان فنوج گردشگری

 آموزش هنرهای صنایع دستی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی «ره» و مرکز نیکوکاری پیامبر اعظم«ص» شهرستان فنوج آغاز شد 

 آموزش هنرهای صنایع دستی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی «ره» و مرکز نیکوکاری پیامبر اعظم«ص» شهرستان فنوج آغاز شد 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۳۴۳ بازدید

برگزاری آموزش صنایع دستی در شهرستان فنوج

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان یوسف ریسی بیان کرد: باتوجہ بہ اھمیت مھم صنایع دستی میراث فرھنگی، گردشگری و صنایع دستی شھرستان فنوج اقدام بہ یک دورہ کلاس سفال گری و سوزن دوزی پنوچی دوچ و پلیوار با ھمکاری کمیتہ امداد امام خمینی (رہ) و مرکز نیکوکاری پیامبراعظم (ص) نمودہ است.
او افزود؛ ھدف از برگزاری این کلاسها آشنایی نسل جوان با پیشینہ تاریخی صنایع دستی شھرستان، تشویق و ترغیب جوانان و علاقمندان و معرفی فرصت های شغلی به منظور راه اندازی و تجهیز کارگاه های خانگی می باشد.

این مسئول بیان کرد این کلاسها در دو رده سنی زیر ۱۸سال برای آموزش سفال و بالای ۱۸سال برای آموزش سوزندوزی بہ مدت دو ھفتہ درمحل اداره میراث فرھنگی، گردشگری و صنایع دستی درحال برگزاری می باشد.

او گفت: تمام تلاش اداره میراث فرهنگی بر این است تا گامی موثر برای حمایت در جهت حفظ و احیاء رشته های فعال و نیمه فعال این حوزه بردارد چرا که در این صورت صنعتگران تولیداتی که بر اساس معیارهای ملی با رعایت هویت و اصالت باشند را وارد عرصه رقابت خواهند کرد و این نیز مستلزم آموزش بازاریابی ست که در تحقق این موضوع تلاش می کنیم.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image