گردشگری شهری در زاهدان رونق می گیرد گردشگری

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب همکاری مشترک شهرداری و این اداره کل قرار است گردشگری شهری در کلانشهر زاهدان رونق بگیرد. 

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب همکاری مشترک شهرداری و این اداره کل قرار است گردشگری شهری در کلانشهر زاهدان رونق بگیرد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۴۶۸ بازدید

گردشگری شهری در زاهدان رونق می گیرد

سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب همکاری مشترک شهرداری و این اداره کل قرار است گردشگری شهری در کلانشهر زاهدان رونق بگیرد.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان؛ محمدهادی طهرانی مقدم در دیدار با شهردار زاهدان با بیان اين که لازمه حفاظت و صیانت از داشته‌های تاریخی و فرهنگی هم‌ افزایی و تعاملات بین دستگاهی است بیان کرد: شهرداری و میراث‌ فرهنگی در قالب همکاری های مشترک نقش بسزایی در این خصوص دارند که باید این همکاری ها توسعه یابد.

وی در این جلسه که پیرامون توسعه شهری، گردشگری، خدمات بهداشتی و نمایشگاه‌ها برگزار شد بر سامان‌دهی و نصب تابلوهای راهنمای جاذبه‌های گردشگری، احیاء و ایجاد سرویس‌های بهداشتی، تشکیل تیم‌های نظارتی برای بازدید و احصای مشکلات آنها و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: این استان از مواهب خدادادی، طبیعی و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فرهنگی، تاریخی، مذهبی، گردشگری بسیاری برخوردار است و در مسیر راه عبور مسافران و گردشگران به ویژه در ایام اربعین قرار دارد که از این شاخصه ها باید در راستای توسعه همه جانبه به ویژه در بخش گردشگری بهره کافی را برد و سیستان وبلوچستان را با ویژگی های منحصر به فردی که دارد با عموم معرفی کنیم.

به گفته طهرانی مقدم؛ یکی از مکان های گردشگری مهم در کلانشهر زاهدان که در بافت تاریخی این شهر نیز می باشد کاروانسرای ملک است که با برنامه ریزی صورت گرفته قرار است با فعال سازی 33 غرفه صنایع دستی و غذاهای بومی استان به صنعتگران و بخش خصوصی تحویل شود و ظرفیت های استان را به خوبی به مهمانان معرفی کنند.
وی تاکید کرد: شهرداری زاهدان در فعال سازی و زیباسازی و بهسازی این اثر تاریخی و گردشگری نقش مهمی دارد که امیدواریم طی بازدید مشترک، این دو نهاد با همکاری یکدیگر موانع سد راه را برداشته و سریعتر به یک جاذبه گردشگری و توریستی فعال تبدیل شود.

رونق گردشگری از مسیر توسعه گردشگری شهری
شهردار زاهدان نیز در این جلسه اظهار داشت: راه توسعه گردشگری از مسیر گردشگری شهری می گذرد و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در مرکز شهرها باعث رونق صنعت هتل داری، بوم گری و افزایش جذابیت های گردشگری منطقه و ایجاد شور و نشاط اجتماعی خواهد شد.

محمدامیر براهویی افزود: حوزه شهری عامل تقویت و توسعه در دیگر مکان‌ها و همچنین باعث جابجایی گردشگران به دیگر شهرها نیز می شود.

وی با اشاره به نقش اثربخش نمادهای فرهنگی و صنایع دستی در شهرها ادامه داد: بازار رسولی زاهدان به عنوان قطب مهم گردشگری و تجاری محسوب می شود که هم اکنون کار زیرساختی و ایجاد سنگ فرش آن انجام شده و رواق آن باید با حفظ فضای سنتی با همکاری و ایده های میراث فرهنگی اجرایی شود؛ که قطعا در کنار هم قرار گرفتن شهرداری و میراث فرهنگی روند توسعه شهری را افزایش خواهد داد.

شهردار زاهدان همچنین خواستار عقد تفاهم نامه مشترک میان شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان شد و گفت: در بحث سرویس های بهداشتی اولویت با بهسازی و جانمایی سرویس های بهداشتی سیار در ۴۰ نقطه شهری است که علاوه بر آنها باید چشمه های سرویس بهداشتی در پارک ملت زاهدان افزایش یابد که این مهم با همکاری و مشارکت میراث فرهنگی در دستور کار است.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image