حافظان میراث فرهنگی سفیران امر به معروف هستند  گردشگری

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: حافظان آثار تاریخی و باستانی نقش سفیران امر به معروف و نهی از منکر را دارند. 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: حافظان آثار تاریخی و باستانی نقش سفیران امر به معروف و نهی از منکر را دارند. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۴۲۱ بازدید

حافظان میراث فرهنگی سفیران امر به معروف هستند دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: حافظان آثار تاریخی و باستانی نقش سفیران امر به معروف و نهی از منکر را دارند.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی سیستان و بلوچستان، محسن اکبری در دیدار با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان استانی غنی به لحاظ دارا بودن میراث فرهنگی و آثار باستانی است که این ظرفیت ها باید به خوبی در سطح ملی و بین المللی معرفی شود.

وی افزود: علیرغم همه ظرفیت ها اما این استان در خور شان و جایگاه واقعی دیده نشده که برای برآورده کردن این مهم استفاده صحیح و بهره برداری اصولی از ظرفیت گردشگران می‌تواند بسیار موثر باشد.

وی تاکید کرد: هر یک گردشگر که وارد استان می شود می تواند به عنوان یک رسانه مردمی و صادق در معرفی صحیح استان نقش ایفا کند که لازمه ورود گردشگران نیز فعالیتهای جهادی و شبانه روزی اداره کل میراث فرهنگی است که امیدواریم در سریعترین زمان ممکن شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

وی ادامه داد: کسانی که در این اداره کل و برای حفظ آثار تاریخی و باستانی در جای جای استان فعالیت میکنند نیز سفیران امر به معروف هستند چرا که امروز حفظ آثار تاریخی یک معروف مهم و صدمه زدن به آنها نیز منکر محسوب می شود.

مصادیق معروف و منکر در میراث فرهنگی احصا می شود
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار اظهار داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به لحاظ جایگاه نظارتی و مهمی که دارد می تواند ما را در پیشبرد اهداف عالیه ای که ترسیم شده یاری رسان باشد که در ادامه راه نیز از حمایت های این ستاد بهره مند خواهیم شد.
محمد هادی طهرانی مقدم افزود: این اداره کل به زودی مصادیق معروف و منکر تخصصی اداری خود را احصا و در راستای تقویت معروف ها و کاهش منکرات اقدامات موثر عملی برخواهد داشت.

وی تاکید کرد: فرهنگ سازی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز جزو برنامه هایی است که به صورت مشترک پیش خواهیم برد که آثار و برکات خود را خواهد داشت.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image