تفاهم نامه مشترک میراث فرهنگی و اداره کل فرودگاه های سیستان وبلوچستان منعقد شد گردشگری

 سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از انعقاد تفاهم نامه مشترک با اداره کل فرودگاه های استان در راستای تقویت گردشگری خبر داد.

 سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از انعقاد تفاهم نامه مشترک با اداره کل فرودگاه های استان در راستای تقویت گردشگری خبر داد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۶۰ بازدید

تفاهم نامه مشترک میراث فرهنگی و اداره کل فرودگاه های سیستان وبلوچستان منعقد شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از انعقاد تفاهم نامه مشترک با اداره کل فرودگاه های استان در راستای تقویت گردشگری خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، محمدهادی طهرانی مقدم گفت: در راستای تعامل بین دستگاهی با هدف ایجاد زمینه مشارکت و همکاری دو سوی و به منظور بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های ملی و بین المللی و توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اراضی متعلق به فرودگاه استان سیستان و بلوچستان به جهت تقویت صنعت گردشگری و معرفی استان به امضا رسید.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان داشت: فرودگاه ها همواره پیشرو و دروازه ورود و خروج گردشگران هستند و ضرورت دارد تا این درگاه ها به تصاویر و نمادهای بومی، آثار و صنایع دستی استان به جهت معرفی ظرفیت های استان زینت داده شوند.

طهرانی مقدم خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در بخش هتل های فرودگاهی، جانمایی برای خدمات cip، برگزاری دوره های آموزش خلبانی و فعالسازی پروازهای تفریحی متناسب با زیرساخت های موجود در سطح استان می‌تواند باعث جذب گردشگر شود.

وی با اشاره به جاذبه های طبیعی و بکر منطقه خاش و تفتان و ضرورت فعال سازی فرودگاه آن منطقه در توسعه گردشگری عنوان کرد: با معرفی بستر سرمایه گذاری در پرواز های تفریحی در این فرودگاه می توان به فعالسازی آن کمک کرد و رونق گردشگری در این منطقه را افزایش داد؛ از اینرو این اداره کل آمادگی دارد به جهت تسهیل صدور مجوز ها و رونق این صنعت با همکاری اداره کل فرودگاه های استان اقدام مشترک انجام دهد.

فرودگاه‌های استان در خدمت گردشگری
مدیرکل فرودگاه‌های سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: ارتباط میراث فرهنگی و فرودگاه ها یک ظرفیت مغفول اما لازم می باشد که باید تقویت شود و انعقاد تفاهم نامه های علمی و عملی در پیشبرد این هدف بسیار تاثیر گذار است.

خسروی افزود: سیستان وبلوچستان به لحاظ داشتن موقعیت جغرافیایی ویژه و برخورداری از جاذبه های توریستی و گردشگری در دنیا کم نظیر است که پیشرفت و تقویت آنها باید به طور مستدام و ثابت جزو راهبردهای کلان پژوهشی و عملی دولت ها باشد تا این صنعت درآمد زا به بلوغ کامل برسد.

به گفته خسروی؛ فرودگاه‌های استان نیز با تمام توان و ظرفیت در جهت معرفی و پیشرفت و توسعه استان در کنار میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان است و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

شایان ذکر است که معرفی اراضی مستعد به منظور ایجاد تاسیسات گردشگری در قالب فرصت و بسته های سرمایه گذاری، فراهم نمودن امکان ساخت و بهره‌برداری از هتل های فرودگاهی، مشارکت طرفینی برای فضاسازی و معرفی آثار و جاذبه های گردشگری استان به منظور ترغیب سرمایه گذاران و ارایه فرصت ها و ظرفیت های بالقوه دو طرف جهت حضور در نمایشگاه های تخصصی گردشگری و فرودگاهی برخی از مفاد این تفاهم‌نامه می باشد.

با ما در فضای مجازی همراه باشید 👇👇

🌐وبسایت
www.chht-sb.ir
🌐اینستاگرام
https://instagram.com/sb_cthh
🌐توییتر
twitter.com/sb_cthh
🌐آپارات
aparat.com/sb_cthh
🌐روبیکا
rubika.ir/visit_Sb

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image