شرکت تیم ۸ نفره سیستان وبلوچستان در اولین انجمن خیرین میراث فرهنگی کشور گردشگری

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از حضور تیم 8 نفره نمایندگان استان در اولین انجمن ملی خیرین کشور خبر داد. 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از حضور تیم 8 نفره نمایندگان استان در اولین انجمن ملی خیرین کشور خبر داد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۲۳۱ بازدید

شرکت تیم ۸ نفره سیستان وبلوچستان در اولین انجمن خیرین میراث فرهنگی کشورسرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان از حضور تیم 8 نفره نمایندگان استان در اولین انجمن ملی خیرین کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان؛ محمد هادی طهرانی مقدم اظهار داشت: انجمن خیرین میراث فرهنگی نهادی خیریه و مردم محور است که بر اساس تدبیر وزارتخانه در چهارم آذرماه جاری اولین اجلاسیه آن در تهران و با حضور خیران و چهره های شاخص اثرگذار این حوزه به طور رسمی آغاز بکار می کند.

وی افزود: با توجه به ضرورت اهتمام بیشتر دولت به این بخش و افزایش فرهنگ حفظ و حراست مردم از آثار تاریخی که شناسنامه هر منطقه محسوب می شود، تلاش برای فعالسازی و تقویت این انجمن در کشور و خصوصا سیستان وبلوچستان که دارای ظرفیت های بالقوه است امری انکارناپذیر محسوب می شود.

به گفته طهرانی مقدم؛ سیستان وبلوچستان نیز در این بخش ورود جدی داشته و از سالها قبل دغدغه مندی خود را اعلام کرده و اقداماتی را نیز داشته است که در افتتاحیه رسمی این انجمن، تعداد 8 نفر از خیران و سرمایه گذاران استان حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در قالب این انجمن که دارای مجوزهای لازم از وزارت کشور می باشد، علاقه مندان به آثار تاریخی، خیران و سرمایه گذاران در کشور و سایر نقاط دنیا می توانند در این امر مهم سهیم بوده در خصوص حفظ و نگهداشت میراث فرهنگی و انتقال این فرهنگ والا به نسل های آینده مشارکت کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان؛ در حال حاضر علیرغم تمام تلاش های شبانه روزی که دولتها در ادوار مختلف انجام دادها اند اما باز هم میراث فرهنگی در کشور و استان نیازمند نگاه عمیق، جدی و عاجل در بخش های تزریق اعتبار، فرهنگ سازی و مردمی سازی است که امیدواریم در قالب این انجمن هر چه سریعتر به این هدف دست یابیم.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image