اولین جلسه‌ خدمات سفرهای نوروزی شهرستان فنوج سیستان وبلوچستان برگزار شد  گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فنوج در سیستان و بلوچستان از برگزاری اولین جلسه خدمات سفرهای نوروزی در این شهرستان خبر داد. 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فنوج در سیستان و بلوچستان از برگزاری اولین جلسه خدمات سفرهای نوروزی در این شهرستان خبر داد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۷۹ بازدید

اولین جلسه‌ خدمات سفرهای نوروزی شهرستان فنوج سیستان وبلوچستان برگزار شد 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فنوج در سیستان وبلوچستان از برگزاری اولین جلسه خدمات سفرهای نوروزی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان وبلوچستان، یوسف رئیسی سوم بهمن‌ماه اظهار کرد: اولین جلسه‌ ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان فنوج درسالن اجتماعات فرمانداری به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد خدمات برگزار شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فنوج افزود: در این جلسه وظایف و تکالیف هر دستگاه مشخص و توسط فرماندار به آنها ابلاغ و مقرر شد تا هر یک از دستگاه‌های اجرایی به صورت روزانه گزارش عملکرد خود را به این اداره ارسال کنند تا پس از جمع‌بندی به اداره کل نیز منتقل شود.
او با اشاره به اینکه هدف از برگزاری جلسه افزایش هماهنگی بیشتر و بهتر دستگاه‌های عضو ستاد به منظور بهره‌برداری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری شهرستان است ادامه داد: مقرر شد تا شهرداری نسبت به جانمایی سفره هفت‌سین در مرکز شهر و گرتوپ‌های محل کوهستان پارک و نصب بنرهای خوشآمدگویی به مهمانان نوروزی اقدام کند.
به گفته رئیسی، مقرر شد تا نیروهای اداره حمل ونقل جاده‌ای نیز در دو نقطه مهم و پرتردد مستقر شوند تا در صورت نیاز نسبت به خدمات‌رسانی اقدام کنند. همچنین مصوب شد تا تیم‌های اورژانس در دو نقطه فنوج و کتیج و هلال احمر هم در سه نقطه مرکز شهر، فلکه منابع‌طبیعی شهر کتیج و دهستان مسکوتان مستقر شوند.
او تصریح کرد: دهیاران روستاهای هدف گردشگری نیز مکلف شدند تا نسبت به زیباسازی روستاهای سیاهکان، مگون، زبرینگ و آب انبار وگیران اقدام کنند. نیروهای نظامی و انتظامی هم با افزایش تیم‌های گشت سیار و ثابت خود در تامین امنیت گردشگران همچون گذشته فعالیت خواهند داشت.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فنوج تاکید کرد: اداره آموزش و پرورش و هلال احمر نیز نسبت به خدمات‌رسانی به مسافران در مدارس تعیین شده اقدام خواهند کرد تا به لحاظ محل اسکان و اقامت مشکلی به وجود نیاید.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image