12چشمه سرویس بهداشتی با اعتبار 230 میلیون تومان در "کوه خواجه" فعال شد   گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی هامون از تجهیز ۱۲‌چشمه سرویس بهداشتی در کوه‌خواجه خبر داد. 

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی هامون از تجهیز ۱۲‌چشمه سرویس بهداشتی در کوه‌خواجه خبر داد. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۸۶ بازدید

12چشمه سرویس بهداشتی با اعتبار 230 میلیون تومان در "کوه خواجه" فعال شد  

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی هامون از تجهیز ۱۲‌چشمه سرویس بهداشتی در کوه‌خواجه خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان وبلوچستان، میثم شهرکی‌شمالی هشتم بهمن‌ماه اظهار کرد: شهرستان هامون همواره جزو شهرهای گردشگرپذیر استان محسوب می‌شود و با درنظر گرفتن این موضوع که تعطیلات نوروزی با ماه‌مبارک رمضان همزمان شده است مساله طهارت و بهداشت جزو اولویت‌های این اداره قرار گرفته است.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی هامون با اشاره به برگزاری جلسه ساماندهی سرویس‌های بهداشتی کوه خواجه افزود: از آنجا که ساماندهی و تجهیز سرویس‌های بهداشتی جزو الزامات زیرساخت‌های گردشگری و یکی از مهمترین خدمات ارائه شده به مسافران و گردشگران نوروزی است ساماندهی آنها به قید فوریت و در کوتاه‌ترین زمان صورت گرفت.
او تاکید کرد: به همین منظور تعداد ۱۲چشمه سرویس‌بهداشتی با تجهیزات کامل شامل پمپ آب، شیرآلات، لوله‌گذاری جدید، علمک شیر، محل مایع دستشویی و نصب تابلوهای راهنمای سرویس‌های بهداشتی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۳۰میلیون تومان انجام و آماده استفاده مسافران شده است.
به گفته شهرکی، از این مبلغ حدود ۱۷۰میلیون تومان برای بازسازی و ۶۰ میلیون تومان برای تجهیز سرویس‌های بهداشتی در مسیر کوه خواجه شهرستان هامون توسط همکاران اداره میراث فرهنگی ظرف مدت یک هفته آماده و انجام شده است.
وی اظهار کرد: بهبود و توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهرستان هامون همواره در اولویت بوده و امیدواریم با ایجاد امکانات مطلوب و ارائه خدمات شایسته به گردشگران و مسافران، انگیزه حضور دوباره آنان را در این شهرستان فراهم کنیم.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هامون در پایان یادآور شد: همچنین یک سیستم سپتیک جدید برای سرویس‌های بهداشتی که ویژه تصفیه فاضلاب زیرزمینی است و ازجمله کاربردی‌ ترین تجهیزات موجود در صنعت فاضلاب محسوب می شود نیز در این مکان فعال شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image