معاون استاندار سیستان وبلوچستان:   افزایش مجتمع‌های گردشگری مطالبه جدی مردم است  گردشگری

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری سیستان وبلوچستان گفت: افزایش شور و نشاط اجتماعی جزو مطالبات اصلی مردم زاهدان است که رونق و تعدد مجتمع‌های گردشگری باکیفیت در تحقق این خواسته تاثیر ویژه‌ای دارد.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری سیستان وبلوچستان گفت: افزایش شور و نشاط اجتماعی جزو مطالبات اصلی مردم زاهدان است که رونق و تعدد مجتمع‌های گردشگری باکیفیت در تحقق این خواسته تاثیر ویژه‌ای دارد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۶۲ بازدید

معاون استاندار سیستان وبلوچستان:   افزایش مجتمع‌های گردشگری مطالبه جدی مردم است معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری سیستان وبلوچستان گفت: افزایش شور و نشاط اجتماعی جزو مطالبات اصلی مردم زاهدان است که رونق و تعدد مجتمع‌های گردشگری باکیفیت در تحقق این خواسته تاثیر ویژه‌ای دارد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان وبلوچستان، داوود شهرکی نهم بهمن‌ماه در بازدید از یک مجتمع گردشگری در حال تجهیز در زاهدان که به همراه مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری و مدیرکل میراث‌فرهنگی استان انجام شد اظهار کرد: ایجاد شور و نشاط اجتماعی در استان یکی از اولویت‌ها و خواسته‌های جدی مردم در استان محسوب می‌شود که رونق و افزایش کمی و کیفی مجتمع‌های گردشگری در تحقق این مهم بسیار تاثیرگذار است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری سیستان وبلوچستان گفت: خوشبختانه تعداد زیادی از مجتمع‌های گردشگری و تفریحی با حمایت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در حال رشد و رونق هستند اما ضرورت دارد تا مجتمع‌های بیشتر با خدمات‌رسانی بهتر و کامل‌تر در خدمت مردم قرار بگیرد.
به گفته شهرکی، دولت نیز با تمام توان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌کند و برای آنها مشوق‌هایی را قرارداده تا در سیستان وبلوچستان سرمایه‌گذاری کنند و ماحصل این کارها به نفع مردم و در راستای رفاه حال شهروندان و کاهش نرخ بیکاری باشد.
او ادامه داد: در راستای رونق گردشگری و صنایع‌دستی تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که سرمایه‌گذاران می‌توانند مراجعه کرده و از خدمات بهره‌مند شوند.
حمایت کامل میراث‌فرهنگی از بخش خصوصی
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان وبلوچستان نیز در این بازدید اظهار کرد: سیستان وبلوچستان استان گردشگر پذیری است که خصوصاً در ایام نوروز تعداد زیادی مسافر داخلی و خارجی وارد این استان می‌شوند اما به لحاظ تاسیسات و زیرساخت های اقامتی و گردشگری نیازمند تقویت هستیم.
محمدهادی طهرانی‌مقدم افزود: کلانشهر زاهدان جزو یکی از شهرهای اصلی استان است که به صورت جدی تلاش می‌کنیم تا تاسیسات گردشگری و اقامتی آن افزایش یافته و تقویت شود و نوع خدماتی هم که ارائه می‌شود بهبود یابد و در این راستا ضمن حمایت کامل از تمامی سرمایه‌گذاران، نظارت‌های لازم و مستمر بر مجتمع‌های فعال انجام می‌شود.
او تاکید کرد: تمامی سرمایه‌گذاران و کسانی که تمایل دارند در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی ورود کنند مورد حمایت این اداره کل قرار می‌گیرند و به منظور تسریع امور آنها نیز تسهیلات در نظر گرفته‌ایم و کمیته‌های تخصصی نیز فعال کرده‌ایم تا روند کار آنها در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.
طهرانی‌مقدم تاکید کرد: افزایش شور و نشاط اجتماعی مطالبه اصلی مقام عالی وزارت و تاکید جدی ما در اداره کل میراث‌فرهنگی است و در راستای تحقق آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
شایان ذکر است در این بازدید مقرر شد تا سرمایه‌گذار بخش خصوصی ضمن تعهد بر تسریع در اجرای ساخت و تکمیل مجتمع گردشگری خود، از حمایت‌های استانداری و اداره کل میراث‌فرهنگی استان نیز بهره‌مند شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image