جشنواره ملی عکس «بهارگاه» به میزبانی سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود   گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جشنواره ملی عکس با عنوان  بهارگاه و شعار"عیدآمد و عیدآمد" به میزبانی این استان برگزار می‌شود.  

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جشنواره ملی عکس با عنوان  بهارگاه و شعار"عیدآمد و عیدآمد" به میزبانی این استان برگزار می‌شود.  

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۱۶ بازدید

جشنواره ملی عکس «بهارگاه» به میزبانی سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود  

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: نخستین جشنواره ملی عکس با عنوان بهارگاه و شعار"عیدآمد و عیدآمد" به میزبانی این استان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، محمدهادی طهرانی‌مقدم 28 اسفندماه اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان با موقیعت جغرافیائی خاص و فرهنگ و تمدن غنی و بافت بومی ویژه و جاذبه‌های طبیعی و بکر خود می‌تواند برای همگان به خصوص عکاسان هنرمند و علاقمندان هنر عکاسی و مردم خوش ذوق و با قریحه ایران‌زمین، موقعیت مناسبی را برای به تصویر کشیدن زیبایی های این منطقه از کشور داشته باشد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: هم‌زمانی بهار قرآن با بهار طبیعت این فرصت را مغتنم کرده تا لحظاتی زیبا در قالب عکس از هم‌نشینی این دو آیین ایرانی_اسلامی در کنار هم ثبت و مستند شود.
او افزود: در همین راستا اداره کل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان با همکاری کانون عکاسان مستقل استان و مشارکت استانداری، منطقه آزاد چابهار و حوزه هنری اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس بهارگاه با محوریت سیستان وبلوچستان کرده است.
به گفته طهرانی‌مقدم، شرکت در این جشنواره برای عکاسان حرفه‌ای و آماتور(عموم علاقمندان به هنر عکاسی) آزاد و رایگان است و آثار می‌تواند با دوربین حرفه‌ای یا گوشی تلفن همراه ثبت شده باشد که هر عکاس هم می‌تواند در هر بخش 10 اثر به صورت تک عکس و در مجموع 20 قطعه اثر به دبیرخانه جشنواره «بهارگاه» ارسال کند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بخش اصلی جشنواره با عنوان "سیستان و بلوچستان و عید نوروز" است که شامل محورهای میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی، آثار باستانی استان، صنایع‌دستی، پوشاک، طبیعت‌گردی و حفظ محیط‌زیست، جشن‌ها، آداب و رسوم عید نوروز، دورهمی‌های خانوادگی، تکریم جایگاه خانواده، سفرهای خانوادگی و جمعی در وسعت دومین استان پهناور ایران برنامه‌ریزی شده است.
او ادامه داد: بخش ویژه نیز با عنوان "بهار قرآن" شامل وحدت بین مذاهب، سفره افطار، نماز، دعا و نیایش، راز و نیاز، ذکر، صدقه، خیرات، سحرى، افطار، مساجد و معماری اسلامی سیستان وبلوچستان و… بوده که بیانگر جایگاه بندگى و حس تعبد با معبود است.
طهرانی‌مقدم ادامه داد: شرکت در بخش تلفن همراه که شامل عکاسی با گوشی تلفن همراه (موبایل) با محوریت گردشگری است، برای تمامی شهروندان وگردشگران و عکاسان آزاد است و برای شرکت در این بخش می‌بایست عکس‌های موبایلی علاوه بر بارگذاری در سایت جشنواره، ارسال همان عکس با هشتگ #بهارگاه نیز در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند.
او خاطرنشان کرد: ارسال آثار صرفاً از طریق ارسال به نشانی الکترونیکی: Zahedanphoto.ir@gmail.com امکان‌پذیر بوده و درهنگام ارسال ذکر نام و نام خانوادگی عکاس، تاریخ تولد، شماره ملی و شماره تماس پاسخگو الزامی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: به سه نفر برتر در بخش اصلی(حرفه ای) به ترتیب تندیس جشنواره، لوح تقدیر به همراه مبالغ پنج، چهار و سه میلیون تومان تعلق خواهد گرفت و تقدیر هیات داوران از نگاه یک عکاس با مبلغ یک میلیون تومان نیز در این بخش دیده شده است.
او خاطرنشان کرد: جایزه بخش ویژه بهار قرآن هم شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر به همراه مبلغ هفت میلیون تومان و بخش مردمی نیز اهدای 5جایزه به 5نگاه موفق به تشخیص کارشناسی گروه داوران جشنواره با جوایز نفیس صنایع‌دستی استان و مبلغ یک میلیون تومان تعیین شده است.
او در پایان خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار 24 فروردین ماه 1403 تعیین شده و مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نیز اردیبهشت ماه 1403 برگزار می ‌ود که علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس زاهدان. بلوار خرمشهر14. مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کانون عکاسان مستقل استان مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 09335124506 تماس بگیرند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image