نورپردازی ویترین‌های موزه منطقه‌ای جنوب شرق بروزرسانی شد گردشگری

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۰ بازدید

نورپردازی ویترین‌های موزه منطقه‌ای جنوب شرق بروزرسانی شد


معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: نورپردازی ویترین‌های موزه منطقه‌ای جنوب‌شرق پس از گذشت 10سال ساماندهی و بروزرسانی شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، مجتبی سعادتیان چهارم فروردین ماه اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز و با توجه به اینکه در این فصل سال مهمانان زیادی وارد استان می شوند سیستم نورپردازی ویترین های موزه منطقه ای جنوب‌شرق ساماندهی و بروزرسانی شد.
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه حدود ده سال از زمان تجهیز سیستم نورپردازی راهروهای موزه گذشته بود با تاکید مدیرکل میراث‌فرهنگی استان و به منظور بهره‌بردن بیشتر مسافران و گردشگران نوروزی از اشیاء تاریخی موجود، در اسفندماه سال گذشته هزینه لازم این طرح از محل اعتبارات استانی تامین و بروزرسانی سیستم نورپردازی انجام شد.
او ادامه داد: از زمان آغاز به‌کار ستاد خدمات سفر استان تاکنون نیز تعداد زیادی مسافر و گردشگر از موزه‌های استان بازدید کرده اند که بر اساس آمار و اطلاعات موجود میزان بازدید سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود 68 درصد رشد داشته است.
او ادامه داد: در ایام نوروز امسال‌ گردشگران خارجی از کشورهای آرژانتین، چین، هندوستان و پاکستان نیز از موزه های استان بازدید کرده‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image