با توجه به تبلیغات  هدفمند انجام شده درسال ۹۵ امسال از همه استان های کشور به سیستان و بلوچستان مسافر داشتیم گردشگری

با توجه به تبلیغات  هدفمند انجام شده درسال ۹۵ امسال از همه استان های کشور به سیستان و بلوچستان مسافر داشتیم

با توجه به تبلیغات  هدفمند انجام شده درسال ۹۵ امسال از همه استان های کشور به سیستان و بلوچستان مسافر داشتیم

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۰۸ بازدید

با توجه به تبلیغات  هدفمند انجام شده درسال ۹۵ امسال از همه استان های کشور به سیستان و بلوچستان مسافر داشتیم


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، میرحسینی اظهار کرد: با توجه به تبلیغات هدفمند انجام شده درسال ۹۵ امسال از همه استان های کشور به سیستان و بلوچستان مسافر داشتیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: ما دفاتر اطلاع رسانی گردشگری را برای معرفی هرچه بیشتراستان و جذب گردشگرانی که تا مرز استان می آمدند ولی با توجه به تصویر ذهنی منفی و عدم شناختی که داشتند به این استان نمی آمدند را در استان های همجوار مثل یزد ایجاد کردیم.

این مسئول با اشاره به اینکه دفاتر اطلاع رسانی گردشگری را دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری استان بادفاتر سایر استانها برای افزایش سفر به سیستان و بلوچستان ایجاد نمودند بیان کرد: در مراکز استانهایی که گردشگر خارجی بیشتری دارند هم دفاتر اطلاع رسانی گردشگری ایجاد خواهد شد.

وی گفت: در سال 95 با هدف معرفی ظرفیت ها و ویژگی های ممتاز استان در نمایشگاه های ملی و بین المللی که در استان های مختلف ایران برگزار شد، شرکت کردیم.

میرحسینی با بیان این که در نوروز امسال شاهد افزایش و تنوع حضور گردشگران بودیم تصریح کرد: شهرسوخته و کوه خواجه شهرستان هامون وسواحل زیبای چابهار بیشترین حجم تردد گردشگران را داشتندو بعد از این جاذبه ها بیشترین بازدیدکننده را قلعه ناصری و قلعه بمپور در شهرستان ایرانشهر داشته است.
معاون گردشگری میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در نوروز امسال گردشگرانی از کشورهای استرالیا، آلمان،ایتالیا، ارمنستان و چین داشتیم که با برنامه ریزی بعمل آمده و حضور استان در نمایشگاههای گردشگری خارجی در سال ۹۵، شاهد افزایش حضور گردشگران خارجی در سال ۹۶ باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ما در وهله اول برای مقصد گردشگری شدن تغییر نگاه ملی را دنبال میکنیم و وقتی نگاه ایرنیان را نسبت به سیستان و بلوچستان تغییر دهیم قطعا نگاه بین المللی هم همراه خواهد شد.
انتهای پیام/مقیمی

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image