جلسه کارشناسان میراث فرهنگی با مدیر پروژه خط لوله انتقال آب ناحیه یک نیمروز گردشگری

جلسه کارشناسان میراث فرهنگی با مدیر پروژه خط لوله انتقال آب ناحیه یک نیمروز

جلسه کارشناسان میراث فرهنگی با مدیر پروژه خط لوله انتقال آب ناحیه یک نیمروز

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۰۱۳ بازدید

جلسه کارشناسان میراث فرهنگی با مدیر پروژه خط لوله انتقال آب ناحیه یک نیمروز

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیمروز از جلسه مشترک مهندس رئیسی، مدیر پروژه خط لوله انتقال آب ناحیه یک نیمروز با مسئولین و کارشناسان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، صادق میرحسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه خط لوله انتقال آب ناحیه یک نیمروز در محدوده شناسایی شده لوله های سفالی و آجری سه ماه است که توسط میراث فرهنگی شهرستان نیمروز متوقف شده است تا بررسی های لازم را کارشناسان باستانشناسی انجام دهند و بدلیل کمبود اعتبارات لازم صورت نگرفته، جلسه ای در محل اداره میراث فرهنگی شهرستان زابل برگزار شد، تا زمینه همکاری طرفین در این خصوص انجام گیرد.

در این جلسه مهندس خسروی در خصوص وجود آثار تاریخی مهم که در جای جای حوزه سیستان وجود دارد بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، لازم است همانطور که خط لوله از وجود آثار و بقایای لوله های سفالی و آجری میراث فرهنگی را مطلع کردند و از ادامه عملیات انتقال خط لوله جلوگیری کردند، همکاری لازم را جهت تامین اعتبار با میراث فرهنگی داشته باشند.

همچنین در این جلسه دکتر سلمان زاده، کارشناس میراث فرهنگی اظهار کرد: بهترین کار برای صرفه جویی در وقت، انجام بررسی‌های ژئو فیزیک به جای گمانه زنی های باستان شناختی که زیاد به صرفه نیست، است و با توجه به اینکه آثار بدست آمده در سطح نیست، بهترین راه بررسی‌های ژئو فیزیک می باشد.

در این جلسه مهندس رئیسی، مدیر خط لوله از همکاری لازم در زمینه های کارگر، دستگاه های سنگین، نقشه بردار، و هرگونه ایاب و ذهاب آماده همکاری است اما به دلیل نداشتن اعتبارات خاص این امکان برایمان وجود ندارد مگر این که مجری خط لوله سیستان تصمیم بگیرد که بر اساس ماده 26 پیمان منابع لازم را اختصاص دهند.

میرحسینی بیان کرد: مقرر شد جلسه‌ای با حضور فرماندار نیمروز، مجری خط لوله دشت سیستان، مدیر جهاد نیمروز و مسئولین میراث فرهنگی و کارشناسان در محل فرمانداری شهرستان نیمروز برگزارشود.
انتهای پیام/مقیمی

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image