حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد گردشگری

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
پنج‌شنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۴۲۳ بازدید

حسین سرحدی دادیان مدیر پایگاه کوه خواجه شدمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از انتصاب حسین سرحدیان به عنوان مدیر پایگاه کوه خواجه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری اظهار کرد: حسین سرحدی دادیان به عنوان مدیر پایگاه میراث فرهنگی کوه خواجه منصوب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: از زحمات کلانوری مدیر اسبق پایگاه کوه خواجه قدردانی شد.
گفتنی است؛ کوه خواجه یکی از مهمترین سایت های میراث فرهنگی کشور که ارزشهای میراثی و معماری نهفته در آن مورد توجه جامعه پژوهشگران داخلی و خارجی قرار دارد.
وی ادامه داد: کهندژ مهمترین اثر واقع بر کوه اوشیدا است که متعلق به عصر اشکانی است و نقش برجسته های گلین را در خود جای داده است؛ امید است با برنامه ریزی و انجام پژوهش های هدفمند در آینده نزدیک شاهد ثبت این اثر با ارزش در فهرست میراث جهانی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات چشمگیری در حوزه شناخت و حفاظت در این سایت مهم صورت پذیرفته که از آخرین اقدامات می توان به انجام پژوهشهای مشترک ایران و ایتالیا در امر مستند نگاری که با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و با مدیریت پروژه مجید کلانوری صورت پذیرفته می توان اشاره کرد.
انتهای پیام/ مقیمی

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image