برگزاری نمایشگاه ترویجی صنایع دستی در موزه منطقه ای جنوب شرق گردشگری

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی صورت میگیرد برگزاری نمایشگاه ترویجی صنایع دستی در موزه منطقه ای جنوب شرق

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی صورت میگیرد برگزاری نمایشگاه ترویجی صنایع دستی در موزه منطقه ای جنوب شرق

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۲۶۱ بازدید

برگزاری نمایشگاه ترویجی صنایع دستی در موزه منطقه ای جنوب شرق

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، بهروز عیسی زهی اظهار کرد: به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برنامه هایی در زاهدان و سایر شهرستان های استان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: تجلیل از فعالان و پیشکسوتان صنایع دستی یکی از برنامه های هفته صنایع دستی در سیستان و بلوچستان می باشد.

این مسئول برگزاری نمایشگاه ترویجی صنایع دستی در زاهدان را از برنامه های دیگر هفته صنایع دستی عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه با هدف ترویج و توسعه صنایع دستی در سیستان و بلوچستان و در محل نمایشگاه موزه منطقه ای جنوب شرق برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در صورت تامین اعتبار، امسال برنامه های زیادی در حوزه صنایع دستی اجرا خواهد شد، گفت: خانه ملک با ایجاد 20 غرفه برای بازارچه صنایع دستی دائم در نظر گرفته شده که در صورت تامین اعتبار کلنگ زنی و ساخته خواهد شد.

عیسی زهی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان بازارچه دائمی صنایع دستی وجود ندارد بیان کرد: با توجه به نیاز صنعتگران برای اینکه بتوانند محصولات خود را در معرض نمایش و فروش قرار بدهند ضروری است که در شهرستانهایی که قابلیت احداث بازارچه دائمی دارند، این بازارچه ها را احداث کنیم.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image