معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد گردشگری

حضور بیش از 200 تور گردشگری در سیستان و بلوچستان

حضور بیش از 200 تور گردشگری در سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۸۱ بازدید

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان خبر داد


معاون گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در دو سال گذشته شاهدحضور بیش از 200 تور گردشگری در سیستان و بلوچستان بودیم.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: در دو سال گذشته بیش از ده فن تور را به مقصد سیستان و بلوچستان برگزار کردیم که از جمله آنها فعالان طبیعت گردی ایران، مدیران آژانس‌های گردشگری کشور، راهنمایان گردشگری، عکاسان، خبرنگاران بود..
معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: در بازه های زمانی متفاوت میزبان گروه های گردشگری زیادی بودیم و از هامون تا مکران دوره های ویژه آَشناسازی با آثار و جاذبه های گردشگری استان را برگزار و ارتباط با مردم و جامعه محلی را فراهم کردیم و در این زمینه بسیار موفق بودیم.
این مسئول ادامه داد: بعد از رفتن این گروه ها در این دو سال شاهدحضور بیش از 200 تور گردشگری در استان بودیم و در بعد داخلی توانستیم تغییر نگاه منفی نسبت سیستان و بلوچستان را ایجاد کنیم.
وی گفت: برنامه ای که در بعد خارجی داشتیم دعوت از سفرای مختلف آسیایی و اروپایی بود که هدف گردشگری ما هستند و میتوانیم با این ارتباطات، تعاملات خوبی را با آنها برقرار کنیم.

میرحسینی با اشاره به اینکه امسال دعوت سفرا و بازدید آنها از آثار و جاذبه های تاریخی از سیستان و بلوچستان را داریم، بیان کرد: باید آرامش و امنیتی که در سیستان و بلوچستان با کمک مردم ایجاد شده را در نگاه آنها بنشانیم تا آنها هم برای اتباع خودشان مبلغ باشند.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با بیان این که بستر خوبی فراهم آمده و مشارکت مردم به پایداری امنیت کمک کرده افزود: شرایط خوبی در چندسال گذشته رقم خورده و تغییر نگاهی که دنبال میکردیم نیز تا حد زیادی صورت گرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه در حوزه زیرساختی هم زیرساختهای لازم صورت میگیرد ادامه داد: ظرفیت راه های استان، بحث تقویت خط ریلی و خطوط هوایی و توسعه فرودگاه ها باعث شده که شرایط مطلوب تری نسبت به گذشته برای حضور گردشگران به سیستان و بلوچستان فراهم شود و با کوتاه شدن مسیر ریلی نیز می توانیم گردشگران بیشتری را به سیستان و بلوچستان جذب کنیم.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image