جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان گردشگری

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۲۴۷۵ بازدید

جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان

 

زنگ مقصد شدن استان در سال 96ازچابهار نواخته خواهد شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استاندار سیستان و بلوچستان در چهارمین جلسه ی ستاد اجرایی خدمات سفر استان سیستان وبلوچستان اظهار کرد: تمهیدات لازم با بهره گیری از تجربیات سالهای گذشته برای میزبانی از مسافرین نوروزی در سطح استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه مردم میزبان مهمانانِ وارد شده به استان هستند واین میزبانی را باید به وسعت جلب رضایت آنها انجام داد تصریح کرد: میزبانی مردم استان را با تمام ظرفیت های استان باید به کار گرفت تا آثار نگاه گردشگران خود را در سطح کشور به خوبی نشان دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه هدف گذاری ها جهت میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی در سال 1396 انجام شده خاطر نشان کرد: در سال 1396این استان به ایرانیان وجهانیان به عنوان استانی ناشناخته با ظرفیت ها و پتانسیل های بالا معرفی خواهد شد.

وی اذعان کرد: در جشن نوروز امسال در شهرستان چابهار زنگ مقصد شدن استان برای گردشگری سال96با حضور معاون رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی به صدا در خواهد آمد وسال 1395پایه گذار خوبی برای پذیرش مردم در مورد ظرفیت های ناشناخته این استان برای سال 1396 خواهد بود.

هاشمی اضافه کرد: یکی از کارهای بزرگی که باید در طول تعطیلات نوروز انجام داد فعال کردن گروهی از مردم برای میزبانی از مسافران وشناساندن نقاط مختلف استان به آنها است چراکه میزبانی از سوی مردم بهتر صورت می گیرد.

استاندار ادامه داد: با توجه به اینکه در نقشه، از استان به عنوان یک استان پرخطر یاد می شود باید گردشگران را مجاب کرد که از این نگاه خارج شوند و میزبانان تلاش خود را برای شناساندن آثار تاریخی وفرهنگی استان به میهمانان به کار برند.

وی با اشاره به اینکه بدون حادثه بودن تعطیلات شرط عقل است اذعان کرد: امنیت، رفاه ورفع خستگی رانندگان در طول مسیر و تدارکات مردمی بین راهی را برای رفاه حال مسافرین و میهمانی که وارد استان می شوند باید در نظر گرفت.

ایشان در خصوص پوشش شبکه های ایرانسل و همراه اول نیز گفت: باید این امر را مورد توجه قرار داد و مسیرهایی که آنتن دهی این خطوط برقرار نیست هرچه سریعتر اقدامات لازم جهت پوشش شبکه ای انجام شود.

استاندار ادامه داد: در برخی نقاط پر تجمع استان باید در 15روز تعطیلات به خصوص در فرودگاه، ترمینال ها وراه آهن اینترنت رایگان  در اختیار مسافرینی که وارد استان می شوند قرار گیرد
مهندس علی اوسط هاشمی از سران طوایف خواست به نصب و مستقر نمودن سیاه چادر میزبان شایسته برای گردشگران باشند.
استاندار سیستان و بلوچستان تبلیغات در استانهای همجوار به منظور معرفی هرچه بیشتر و بهتر استان  را موثر دانست و افزود از تابلوهای راهنما در این مسیرها برای تبلیغات توجه دادن مردم برای سال 96که استان مقصد گردشگری است باید استفاده نمود.
در ابتدای این جلسه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان ضمن خیرمقدم به اعضا برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر را اعلام نمودند.
میرحسینی با اعلام برگزاری نوروزگاه در سه نقطه استان با هدف زنده نگه داشتن آیین های نوروزی اعلام داشت این برنامه در 12 استان کشور برگزار میشود که سیستان و بلوچستان تنها استانی هست که در سه شهر آن نوروزگاه اجرا میشود.
معاون گردشگری اداره کل از ایجاد دفاتر اطلاع رسانی گردشگری با مشارکت دفاتر خدمات گردشگری در استانهای همجوار خبر داد و افزود:این طرح با تاکید استاندار محترم و به منظور شناساندن و معرفی هرچه بیشتر استان با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی اجرایی خواهد شد.
معاون گردشگری با اعلام خبر برگزاری تورهای آشناسازی با آثار و جاذبه های گردشگری استان برای راهنمایان گردشگری ایران در مهرماه و بهمن ماه سال جاری افزود درخواست سفر به استان سیستان و بلوچستان افزایش یافته و نوروز متفاوتی را با حضور گسترده گردشگران شاهد خواهیم بود
میرحسینی با اشاره به مصوبه جلسه گذشته ستاد اجرایی خدمات سفر در خصوص چاپ هدفمند اقلام تبلیغاتی، از دستگاههای اجرایی  خواستند در اینخصوص همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.
معاون گردشگری اداره کل در بخش پایانی سخنان از نصب تابلوهای راهنمای گردشگران با همکاری اداره کل راه و شهر سازی خبر داده و افزودند تعداد 60 تابلو در سایزهای مختلف در مکانهای مشخص شده جهت راهنمایی و اطلاع رسانی به گردشگران نصب خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه دستگاههای عضو ستاد گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام برای ارتقاء خدمات سفر در نوروز 95 را اعلام نمودند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image