فرماندار سراوان: گردشگری

همه امکانات برای تسهیل سفر نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی به سراوان فراهم شده است

همه امکانات برای تسهیل سفر نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی به سراوان فراهم شده است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۲۱ بازدید

فرماندار سراوان:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، درویش نارویی اظهار کرد: روستای کلپورگان دارای ظرفیت های زیادی است که این ظرفیت ها برای جلب نظر نمایندگان و داوران شورای جهانی صنایع دستی مهم میباشد.

فرماندار سراوان افزود: امکانات برای تسهیل سفر نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی فراهم شده و مردم نیز بسیار علاقه مندند و با توجه به اینکه این قضیه دارای ابعاد جهانی میباشد مردم استقبال خوبی کردند.

این مسئول ادامه داد: از همه ظرفیت های منطقه از جمله ظرفیت های هنری، ادبی و اساتید دانشگاه، نویسندگان و غیره برای استقبال از نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی استفاده شده است.
وی با بیان این که سفال در این منطقه خانگی هست و مخصوص موزه نیست، گفت: ویژگی بارز سفال این منطقه این است که تولید آن توسط بانوان صورت می گیرد و رده های مختلف سنی درگیر تولید سفال میباشند، به این دلیل مورد توجه جدی نمایندگان شورای جهانی صنایع دستی قرار گرفته است

نارویی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تمهیدات و بسترسازی که صورت گرفته و با استقبال مردم و فرهیختگان این منطقه از موضوع جهانی شدن روستای کلپورگان، شاهد تایید ارزیابان و ثبت جهانی این روستا باشیم.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image