زنان بلوچ عامل شهرت جهانی کلپورگان گردشگری

زنان بلوچ عامل شهرت جهانی کلپورگان

زنان بلوچ عامل شهرت جهانی کلپورگان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۰۶ بازدید

زنان بلوچ عامل شهرت جهانی کلپورگان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مجتبی میرحسینی با اشاره به بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی از روستای کلپورگان اظهار کرد: ثبت روستای کلپورگان در فهرست جهانی علاوه بر حفظ و معرفی هویت و فرهنگ مردم باعث افزایش شهرت استان در سطح ملی و بین المللی خواهد شد.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: مقصد شدن استان برای گردشگران در سال ۹۶توجهات را به سیستان و بلوچستان افزایش داده و باعث جلب شدن نگاهها به این استان شده است.

این مسئول با تاکید بر نقش مهم صنایع دستی در جذب گردشگر ادامه داد:سیستان و بلوچستان دارای صنایع دستی متنوع و با کیفیت می باشد و با اقداماتی که در سالهای گذشته صورت گرفته است جایگاه خود را در مقیاس ملی بازپس گرفته است.

وی گفت: ثبت جهانی روستای کلپورگان فرصت بسیار مهی برای ورود صنایع دستی استان در بازارهای جهانی را فراهم خواهد آورد.

میرحسینی از شکل گرفتن تورهای گردشگری به مقصد روستای کلپورگان خبر داد و افزود: با مشارکت بخش خصوصی و فعال کردن اقامتگاههای بومگردی، بسته کاملی برای انجام تورهای گردشگری در این منطقه فراهم خواهد شد.

معاون گردشگری سیستان و بلوچستان زنان بلوچ را عامل جهانی شدن کلپورگان دانست و گفت: تاریخ‌ جهان‌ شاهد و راوی نقش‌ عظیم‌ و غیرقابل‌ انكار زنان‌ در حوادث و اتفاقات‌ گوناگون بوده است و‌ امروزه‌ كه‌ مباحث‌ توسعه‌ مطرح‌ است‌، نقش‌ زنان‌ در این‌ فرآیند به شدت‌ مورد توجه‌ قرار گرفته‌ است‌ که خوشبختانه سیستان و بلوچستان در این زمینه پیشرو می باشد.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image