برگزاری اولین گردهمایی راهنمایان گردشگری سیستان و بلوچستان گردشگری

برگزاری اولین گردهمایی راهنمایان گردشگری سیستان و بلوچستان

برگزاری اولین گردهمایی راهنمایان گردشگری سیستان و بلوچستان

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
یک‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۲۲۶ بازدید

برگزاری اولین گردهمایی راهنمایان گردشگری سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مجتبی میرحسینی اظهار کرد: اولین گردهمایی راهنمایان گردشگری سیستان و بلوچستان با هدف ایجاد تشکل راهنمایان گردشگری استان برگزار می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: یکی از ارکان مهم توسعه و پویایی صنعت گردشگری، راهنمایان و نقش تاثیرگذار آنها در این عرصه است که باید مورد توجه جدی قرار گیرند.

این مسول ادامه داد: نقش راهنمایان گردشگری به اندازه ای ارزشمند و مهم است که عملکرد نامطلوب آنها سبب بروز نارضایتی گردشگران شده و ذهنیتی منفی از میزبان برای آنها ایجاد می شود بنابراین راهنمایان در تجربه اندوزی گردشگران، رضایت و نیز درک و شناخت فرهنگی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

وی گفت: عوامل کلیدی زیادی در توسعه و رونق گردشگری یک منطقه دخیل هستند که در این میان علاوه بر تجهیزات زیرساختی و کارهای زیربنایی، نقش راهنمایان تور به عنوان عامل انسانی بسیار حائز اهمیت می باشد.

میرحسینی بیان کرد: برنامه های آموزشی ویژه ای را برای تربیت نیروی متخصص در صنعت گردشگری پیش بینی کرده ایم تا شاهد عملکرد بهتر فعالان گردشگری با کسب دانش فنی و تجارب حرفه ای باشیم.
معاون گردشگری خاطرنشان کرد: در این گردهمایی از فعالان صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان تجلیل بعمل خواهد آمد.

گفتنی است؛ این گردهمایی ساعت ۱۰صبح روز پنج شنبه ۲۶ مردادماه 96 در محل سالن آمفی تئاتر موزه منطقه ای زاهدان برگزار می شود.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image