معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

توسعه صنعت گردشگری با نگاه تخصصی راهنمایان گردشگری شکل میگیرد

توسعه صنعت گردشگری با نگاه تخصصی راهنمایان گردشگری شکل میگیرد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۱۹ بازدید

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در نخستین گردهمایی راهنمایان گردشگری و تجلیل از فعالان صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: گردشگری فرصتی است که میتواند ما را اقتصاد تک محصولی و سایر بن بست های اقتصادی و معیشتی نجات دهد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: راهنمایان گردشگری ترسیم کننده تصویر مقاصد گردشگری هستند و نقش ممتاز و ویژه ای برای معرفی این مقاصد دارند که می توانند به ترسیم ویژگی های ممتاز فرهنگی تمدنی و تاریخی این مقاصد گردشگری کمک کنند.

این مسئول ادامه داد: در سالهای گذشته نیاز به تشکل راهنمایان گردشگری داشتیم تا با کمک آنها بتوانیم هم استان را به خوبی معرفی کنیم و هم با نگاه تخصصی راهنمایان گردشگری به توسعه صنعت گردشگری استان کمک کنیم.

وی گفت: در سال 96 رویدادهای تک مکانی و تک زمانی ای را به منظور افزایش شهرت استان سیستان و بلوچستان تعریف کردیم که یکی از اینها جشنواره هامین بود که در 2 روز گذشته در ناهوک سراوان برگزار شد.

میرحسینی بیان کرد: یکی از مهم ترین جشنواره های گردشگری در استان جشنواره موج سواری است که در هفته آینده در چابهار برگزار میشود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: جشنواره مهم دیگری که در سال 96 در دستور کار داریم جشنواره سفره ایرانی -- فرهنگی گردشگری است که با حضور استان های مختلف کشور و نیز کشورهای همسایه مانند افغانستان، پاکستان، عمان و هندوستان برگزار خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: جشنواره انار سنگان در شهریورماه و جشنواره چنگال در شهرستان ایرانشهر از دیگر رویدادهای گردشگری در سال 96 در سیستان و بلوچستان می باشند.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image