مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: گردشگری

جامعه فرهنگی سیستان و بلوچستان جوانی فرزانه را از دست داد

جامعه فرهنگی سیستان و بلوچستان جوانی فرزانه را از دست داد

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
چهار‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۲۰۱۸ بازدید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری اظهار کرد: مجتبی سلطانی دانشجوی دکترای باستان شناسی دانشگاه تربیت مدرس، یکی از پژوهشگران و باستان شناسان جوان، علاقه مند و خوش فکر در باستان شناسی حوزه سیستان و بلوچستان به شمار میرفت که پایان نامه کارشناسی ارشد خود را بر روی مطالعه سنگ نگاره های قصرقند در دانشگاه زاهدان به اتمام رساند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: او همچنین مسئول شناسایی و ثبت هنرصخره ای سراوان در گروه بررسی باستان شناسی این شهرستان بود و تقریبا همه دره ها و کوهستانهای این شهرستان را برای شناسایی هنرصخره ای پیمود که حاصل آن شناسایی و مستندسازی بیش از 60 سنگ نگاره است که گنجینه ای ارزشمند از هنربلوچستان به شمار می آید.

این مسئول ادامه داد: از دیگر فعالیتهای میدانی وی میتوان به سرپرستی مشترک بررسی باستان شناسی شهرستانهای ایرانشهر و دلگان، عضویت در گروه باستان شناسی شهرسوخته و همچنین سرپرستی پروژه مطالعه سنگ نگاره های دره کال جنگال در استان خراسان جنوبی اشاره کرد.

وی گفت: از ایشان بیش از ده عنوان مقاله به فارسی و انگلیسی درباره باستان شناسی و هنر صخره ای حوزه بلوچستان به جای مانده است.

مشتاق گوهری خاطرنشان کرد: وی در تاریخ دوم شهریور 1396 و در سن 33 سالگی بر اثر ابتلا به تومور مغزی دار فانی را وداع گفت.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image