گردشگر آلمانی: گردشگری

مهمان نوازی یک ظرفیت ویژه در سیستان و بلوچستان است گردشگر آلمانی گفت: مردم ایران به ویژه سیستان و بلوچستان بسیار مهمان نواز هستند و مهمان نوازی در این استان یک ظرفیت ویژه است.

مهمان نوازی یک ظرفیت ویژه در سیستان و بلوچستان است گردشگر آلمانی گفت: مردم ایران به ویژه سیستان و بلوچستان بسیار مهمان نواز هستند و مهمان نوازی در این استان یک ظرفیت ویژه است.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۶۰۳ بازدید

گردشگر آلمانی:


به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، دو گردشگر آلمانی که قصد داشتند با دوچرخه از آلمان به کشورهای مختلف دنیا بروند به ایران سفر کرده و دیروز نیز وارد سیستان و بلوچستان شدند.
این دو گردشگر دیروز وارد سیستان و بلوچستان شده و به بازدید از اماکن و جاذبه های دیدنی این شهر پرداختند.

آرمین اشمیت گردشگر آلمانی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: من در آلمان به دنیا آمدم و در آنجا بزرگ شدم و در کشورهای استرالیا و نیوزیلند نیز زندگی کردم.

این گردشگر آلمانی ادامه داد: بعد از اینکه از نیوزیلند برگشتم با دوستم کریستوفر تصمیم گرفتیم این سفر را آغاز کنم.

وی گفت: ما یک سناریو را برای سفر تعریف کردیم و یک محیط اجتماعی را در نظر گرفتیم تا در هر کشور با حضور در مدارس برای کودکان در رابطه با طبیعت و اینکه چگونه مشکلات طبیعت را حل کنند صحبت کنیم.

اشمیت بیان کرد: ما علاوه بر اینکه با بچه ها صحبت می کنیم با آنها به کار عملی می پردازیم و در طبیعت زباله ها را جمع آوری کرده و به آنها آموزش می دهیم تا چطور استانداردهای کیفی را در بحث محیط زیست مدنظر قرار دهند و نسبت به آینده خودشان با محیط زیست تفکر کنند و انسان های موفقی باشند.

این گردشگر آلمانی افزود: با توجه به اینکه سفر ما به ایران در تابستان صورت گرفت و دانش آموزان در این فصل در تعطیلات به سر می برند سعی کردیم در این کشور از زیبایی های آن لذت ببریم.

وی با اشاره به این که ایران کشور زیبایی است و برخی از جاذبه های آن در دنیا نظیر ندارد گفت: ویژگی مهمان نوازی مردم این کشور به ویژه مردم سیستان و بلوچستان نیز بی نظیر است.

اشمیت بیان کرد: سیستان و بلوچستان این ظرفیت را دارد که یک مقصد گردشگری موفق باشد ولی برای رسیدن به این منظور باید راه طولانی را طی کرد.

وی با بیان این که برای رسیدن به این هدف باید برنامه ریزی شود و سخت کار کرد تا به نتیجه رسید گفت: مسئولان در این استان می توانند با نفوذ در بازار گردشگری آلمان و تورهای برنامه ریزی شده گردشگران را به این سمت هدایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: در زاهدان با برخورد بسیار خوب مردم و مسئولین این شهر مواجه شدیم که نشان دهنده رفتار بسیار خوب آنها داشتند.

کریستوفر بوچه، گردشگر دیگر آلمانی نیز در این زمینه اظهارکرد: به عنوان یک معلم فکر میکنم که باید از مراحل ابتدایی آغاز کرد و از سن پایین به کودکان آموزش داد چرا که بچه ها کوچک هستند و خیی راحت می شود تفکرشان را با محیط زیست شکل داد اما زمانی که افراد بزرگ می شوند نمی توان تفکرشان را عوض کرد.

وی گفت: محتوای کتاب را از روی جلدش نمی توان قضاوت کرد، سیستان و بلوچستان مانند کتابی است که محتوای آن دیده نشده و نسبت به آن قضاوت می شود.

این گردشگر بیان کرد: این استان باید بیشتر معرفی شود و تلاش بیشتری صورت بگیرد تا به عنوان یک مقصد گردشگری موفق معرفی شود.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image