معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان:  گردشگری

توسعه گردشگری منجر به توسعه روابط انسانی می شود

توسعه گردشگری منجر به توسعه روابط انسانی می شود

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۳۱۷ بازدید

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان: 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در جشنواره گردشگری چنگال اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ سازی برای سفر و گردشگری نیازمندیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: گردشگری باعث افزایش گفتگو می شود و در نتیجه ی این گفتگو شناخت حاصل می شود و زمانی که مردم و ملت ها نسبت به هم به شناخت رسیدند دوستی ها و محبت ها افزایش می یابد.

این مسئول یادآور شد: توسعه گردشگری توسعه روابط انسانی را در پی خواهد داشت زیرا در ارتباطی که بین جامعه میزبان و مهمان با ارتباطات کلامی و غیرکلامی ایجاد می شود زمینه برای همدلی و همزبانی و همزیستی مسالمت آمیز فراهم شده و قضاوت ها بر اساس دیده ها خواهد بود نه آنچه نسبت به دیگران در تبلیغات رسانه ای دیده و شنیده ایم.

وی ایرانشهر را دارای ظرفیت های فراوانی برای توسعه گردشگری دانست و گفت: مردم مهمانواز، موسیقی، صنایع دستی و قلعه های برجسته مانند بمپور و ناصری در کنار نخلستانهای بسیار جذاب می تواند بسته ای کامل برای حضور گردشگران فراهم آورند.

میرحسینی اعلام کرد: نباید به نخلستانها فقط برای فروش خرما نگریسته شود و باید نخلداران را با مزایای صنعت گردشگری آشنا کنیم تا در کنار فروش خرما از سایر ظرفیت های ویژه نخل و خرما در راستای جذب گردشگران بهره ببریم.

معاون گردشگری در خاتمه با ابراز امیدواری از برگزاری پایدار این جشنواره ها در سالهای آینده افزود: مردم جامعه محلی به عنوان متولیان اصلی اینگونه برنامه ها نقش اصلی را بر عهده داشته و شکل گیری دبیرخانه دائمی این جشنواره در دهستان ابتر شهرستان ایرانشهر فرصت حضور گردشگران و معرفی هرچه بیشتر منطقه و استان را همراه خواهد داشت.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image