در 6 ماهه نخست امسال: گردشگری

 11 میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات و تامین زیرساخت های گردشگری ملی و استانی هزینه شده است

 11 میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات و تامین زیرساخت های گردشگری ملی و استانی هزینه شده است

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۲۸۷ بازدید

در 6 ماهه نخست امسال:

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در 6 ماهه نخست امسال تعداد 22 موافقت اصولی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، آریا نارویی اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال تعداد 22 موافقت اصولی توسط معاونت سرمایه گذاری این اداره کل صادر شده است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: علاوه بر شروع عملیات اجرایی 8 مجموعه گردشگری در سطح استان، احداث 3 دستگاه واحد اقامتی با پیشرفت مطلوب نیز در حال انجام می باشد.

این مسئول تعداد پروژه های دارای اعتبار تصویبی پرداخت تسهیلات را در 6 ماهه نخست امسال 7 پروژه برشمرد و ادامه داد: در این مدت برای 12 واحد بومگردی مجوز صادر شده است که تعداد 8 واحد بومگردی فعال و به بهره برداری رسیده اند.

وی گفت: 11 میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات و تامین زیرساخت های گردشگری ملی و استانی هزینه شده است.

نارویی بیان کرد: مجوز 5 پروژه فاقد پیشرفت فیزیکی ابطال و زمین ها به دولت بازگردانده شده است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از شناسایی 10 تشکل و برگزاری دوره توانمندسازی تشکل ها در این مدت خبر داد و خاطرنشان کرد: ثبت اطلاعات مربوط به روستاهای استان به تعداد 9 هزار و 250 روستا و آبادی در سامانه مربوط به هوشندسازی زیرساخت های اداری نهاد ریاست جمهوری از فعالیت های دیگری می باشد که توسط معاونت سرمایه گذاری طی 6 ماهه نخست سال 96 صورت گرفته است.
انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image