خسارت به موزه مردم‌شناسی چابهار  گردشگری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار گفت: بر اثر بارندگی روز گذشته موزه مردم‌شناسی این شهرستان دچار آسیب‌دیدگی شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار گفت: بر اثر بارندگی روز گذشته موزه مردم‌شناسی این شهرستان دچار آسیب‌دیدگی شد.

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۴۴۱ بازدید

خسارت به موزه مردم‌شناسی چابهار 

بر اثر بارندگی صورت گرفت

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، عبدالحمید بلوچ‌زاده اظهار کرد: به دنبال بارندگی شدید در شهرستان چابهار موزه مردم‌شناسی این شهرستان دچار آسیب‌دیدگی شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چابهار افزود: علی‌رغم تدابیر حفاظتی آسیب‌های جدی به برخی از بناها وارد شده که لازم است با تامین اعتبار جبران خسارت شود.

وی ادامه داد: برخی دیگر از آثار تاریخی این شهرستان نیز دچار خسارت‌های جزئی شدند اما بیشترین خسارت به موزه این شهرستان وارد شده که شامل سقف و دیوارهای اتاق‌های بخش مردم‌شناسی، ناودانی‌ها، دیوارهای اصلی ساختمان و سرویس‌های بهداشتی و نیز فضای سبز محوطه می‌شود.

بلوچ‌زاده بیان کرد: همچنین دیوارهای اتاق‌های بیرونی که به عنوان انبار استفاده میشوند نیز دچار آسیب شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در بارندگی‌های قبلی و طوفان شاهین که در مهر‌ماه امسال رخ داد این موزه دچار آسیب‌های جدی شده بود که تاکنون هیچ‌گونه تامین اعتباری برای مرمت این بنا اختصاص داده نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image