فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان تاکید کرد گردشگری

مشارکت بخشداران در حفظ و مراقبت از آثار و مواریث فرهنگی

مشارکت بخشداران در حفظ و مراقبت از آثار و مواریث فرهنگی

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
سه‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۱۴۴۲ بازدید

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان تاکید کرد


فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: می‌توان با تعامل ویژه و توجیه بخشداران، از ظرفیتشان در حفظ و مراقبت از آثار و مواریث فرهنگی استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، انجمن میراث فرهنگی استان با حضور معاون میراث فرهنگی و فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی جلساتی را در بخش نصرت آباد از توابع زاهدان و بخش لاشار از توابع مهرستان با بخشداری ها برگزار کرد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان با اشاره به هدف از برگزاری این جلسات افزود: با توجه به اینکه بخشداری‌ها یک نهاد دولتی هستند تصمیمات آنها برای امورات روستاها ملاک عمل بوده و در حقیقت یک نهاد قانونی و مشروع می باشند.

این مسئول ادامه داد: میتوان با تعامل ویژه و توجیه این شوراها از ظرفیتشان در حفظ و مراقبت از آثار و مواریث فرهنگی استفاده کرد.

وی گفت: یگان حفاظت استان استفاده از ظرفیت مشارکت های اجتماعی را از سال گذشته تاکنون در دستور کار خود قرار داد که نتایج آن تاکنون رضایت بخش بوده است.

اکوان خاطرنشان کرد: این فرماندهی در پیگیری این راهبرد در سال جدید هم مصمم می باشد و با شعار حفاظت دانش محور، مشارکت اجتماعی و امنیت پایدار درصدد نهادینه کردن این فرهنگ در بین آحاد مختلف مردم جامعه است.

انتهای پیام

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image